Rapçi Janset

ÜNLÜ RAPÇİ JANSET, Erkan OZBEY’E NELER ANLATTI!
DÖNÜM NOKTASI NEYDİ?

Erkan Ozbey: Janset kimdir? Tanıyabilir miyiz?

Janset: Bilmiyorum, her gün değişiyor gibi. Janset deli bir rapçi; Londra’da yaşayan Çerkes ve Çecen kökenli bir İngiliz savaşçı.
İngiltere’de doğdum, şu an 32 yaşındayım. Müziğe uzun zaman önce başladım. Yaklaşık 19 yıldır müzik hayatımda…

Erkan Ozbey: Sizin müzik tarzınızı nasıl tanımlayabiliriz?

Janset: Evet zaman akıp gidiyor. Tanımlamak zor, ben onu dinleyiciye bırakıyorum ama normalde deli karışık güçlü zor bi rap diyorum; gercek, limiti olmayan bi flow ve enerji, rap ve mc olmanın her türünü seviyorum aynı zamanda piyano ve sinematik müziklerin esintileriyle beste yapmayı da seviyorum.

Erkan Ozbey: Evet oldukça geniş yelpazeye sahipsiniz. İlginç, farklı ve harika bir ses renginiz var. Dünyanın her yerinden dinleyicileriniz var. Hayranlarınız sizden daha çok Türkçe sözlü müzik bekliyor. Bunun için yakında müjdeli haberler var mı?

Janset: Evet, dijital platformlar sayesinde Japonya’da bile çok iyi bir dinleyici kitlem var. Türkce sözlü müzik tabii ki de gelicek ama bunu zorlayınca iyi olmuyor. Doğal bir şekilde gelsin istiyorum ve çok iyi birkaç parça çıktı.

Erkan: Müzik kariyerinizdeki dönüm noktanızı anlatabilir misiniz? Londra’da müzik yapıyorsunuz. Orada mı devam edeceksiniz?

Janset: Evet, Londra’dan belki taşınırım bir gün diyorum ama kim bilir, şimdilik buradayım. Londra’da da hayat göründüğü gibi değil, oldukça zorlu geçiyor. Ama sahneler beni her zaman iyi hissettiriyor. Ve her zaman üretmemi güçlendiriyor. Dönüm noktası ‘’Stinkahbell’’ müzik grubundan ayrılmamdı ve iki dilde şarkı yazmaya başladığım nokta ve son donemde Red Bull’a ‘Oh Yes’ şarkısını çıkartmak dönüm noktası oldu.

Erkan Ozbey: Yaptığınız şarkıların sözlerini yazarken özel bir durum oldu mu ? Sizin için ilk kez açıklayacağınız ve okurlarımızın da merak ettikleri soru bu: Janset nasıl şarkı yazıyor ?

Janset: Aslında bazı dönemlerde hayatın akışı beni neredeyse müzikten kopartma noktasına getirdi. Neredeyse müziği artık hayatımdan çıkartacaktım. Ama hayat tekrar beni müziğin içine aldı… Üretirken, önce müziği, alt yapıyı saatlerce, günlerce, bazen haftalarca dinliyorum kayboluyorum içinde, sonra aklıma flow ve concept gelecekse geliyor.

Erkan Ozbey: Geçmişte birisinin adına şarkı yazdınız mı?

Janset: (Gülüyor) Her zaman gözümün önünden insanlar geçiyor ama onlara takıp yazmıyorum, hayata daha genel kodlu düşündürecek şekilde yazmaya çalışıyorum.

Erkan Ozbey: Son olarak okurlarımıza söylemek istediğin bir şeyler var mı?

DİNLEYİCİLERİNE GÜLÜMSETEN HABER GELDİ! 24 ARALIKTA YENİ ŞARKI GELİYOR!

Janset: Şimdiden müjdesini verebilirim. Yakında yeni single geliyor. ‘Mark on Your Soul’ 24 Aralıkta çıkacak. Harika bir klip ile taçlandıracağım. Beni dinleyen anlayan herkese teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız diyorum. Kendimi her zaman şanslı hissediyorum. Kıymetli arkadaşım Erkan Ozbey, röportaj için de sana çok teşekkür ederim. Harika içimi döktüm, tüm okurlara sevgiler…

www.jansetmusic.com

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles