spot_img

Hakan Kılıç

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Hakan Kılıç kimdir?

1984 yılında Ankara’da doğdum. Aslen Ispartalıyım. Erciyes Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümünden mezun oldum. Daha sonra ise Eskişehir Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirerek çalışma hayatına başladım. Özel sektörde uzun süre işletmelerin yöneticiliğini üstlendim. Otomotiv sektöründe ise uzun süredir çalışıyorum. Ayrıca Oto Sanatkârları Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi’nde 4 senedir yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyorum.

Kaç yıldır otomotiv sektöründesiniz? Otomotiv sektörünü niçin seçtiniz?

Aktif olarak 15 senedir otomotiv sektöründeyim. Her insanın hobi, yatırım veya ticaret amaçlı ilgilendiği bir alan olduğunu düşünüyorum. Otomotiv sektörü aslında çoğu kişinin farkında olmadan da olsa dikkatini çekiyor. Fark ettiyseniz artık herkes otomobilden anlıyor. Mesela, sigortasından otomobil bakımına alım satımdan noterine sigortasına kadar herkes bir şekilde bu sektörün içinde yer alıyor. Ben de uzun yıllardır bu sektörde yer almaktan gurur duyuyorum. Yaptığım işi ise severek ve keyifle yaptığım için de sonucunu çok güzel bir şekilde alıyorum.

Sahibi olduğunuz Kılıç Royal Otomotiv’den bahseder misiniz?

Kılıç Royal Otomotiv olarak misyonumuz gereği belirli bir modele veya sınıfa bağlı kalmadan ilerlemekteyiz. Aynı şekilde bizim için şeffaflık ve güven ortamının sağlanması da oldukça önemli konulardan biridir. Ayrıca müşterilerimize kredi konusunda yardımcı oluyoruz. Araçların Computest’inde büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Zaten Sanayi Bakanlığı’ndan konuyla ilgili olarak yetkimiz bulunuyor. Çalışma ortamımızda dostane olarak iletişimizi sürdürürken, takas konularında ise her iki tarafın hakkını koruyacak şekilde hareket ediyoruz. Firmamız bu güven içerisinde ilerlemektedir.

Kılıç Royal Otomotiv’de müşterilerinize sunduğunuz ayrıcalıklar nelerdir?

Öncelikle sunduğumuz ayrıcalıklar içerisinde, bize başvuran müşterilerimizin araçlarını fiyatının büyük bir titizlik sonucunda belirlemekteyiz. Arabanın hasar durumunu çok büyük imtiyazlarla analiz ederiz. Kredi konusunda genelde 1 saat içinde sonuç alabiliyoruz. Konsinye çalışırken bir yandan da bu araçların kilometrelerinin fotoğraflarını müşterilerimize iletiyoruz. Galerimizde bulunan araçların temizliğinden ve fotoğrafından firmamız sorumludur. Ayrıca takas durumlarında iki tarafa da hakkaniyetli davranıldığı bir ortam yaratmaktayız. Firmamıza gelen hiç kimse kendisini güvensiz hissedebileceği bir durum ile karşılaşmamıştır. 

Araç satışında müşterilerinizi yönlenlendirirken nelere dikkat ediyorsunuz? Firmanızın prensiplerini dinlemek isteriz.

Müşterilerimizi yönlendirirken ilk olarak aracı kullanım amacının ne olduğunu soruyoruz. Ticaret, hobi, yatırım veya günlük kullanmayı mı amaçlıyor bunu bilmemiz gerekiyor. Kullanım amacı belirlendikten sonra ise kişiye uygun markayı ve segmenti belirleriz. Bu belirlemelerden sonra teknik boyutuna geçiyoruz. Modeline bağlı olarak kilometresi ve trameri önemli bizim için. Dış kaporta aksamındaki boyayı inceleriz. Bizim için ön kaput, ön şaşeler, arka bagaj havuzunun iyi durumda olması dikkat ettiğimiz noktalardır. Araçtaki çizikten dolayı boyalı olan kısımları müşterilerimize sorun ettirmeyiz. Fakat ön şase, havuz ve direklerdeki sıkıntılarda biraz daha titiz davranıyoruz. Bu konularda müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Sağlıklı bir ortamda araç alım satımını önemsediğimiz için teknik konularda da hassas davranıyoruz.

Araç satın almak isteyenler için ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz? Uzman görüşlerinizi almak isteriz.

Araç alacak olanlara en büyük tavsiyem uzman kişilerden öneriler alarak karar vermeleri yönündedir. Çünkü artık araba kullanım aracı olmaktan çıkarak bir yatırım amacı haline geldi. Bu noktada ise araç piyasası çok farklı yerlere gelerek fiyatlar iki katına yükseldi. Teknik, sanayi ve kredi boyutları da bu farklılaşmanın bir parçası haline geldi. Bundan dolayı uzman kişiler ile hareket edilmesi oldukça önemlidir.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz? Uzun yıllardır bu sektörün içinde olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, her aracın bir öyküsü vardır. İnsanların otomobilleriyle bir bağ kurması gerektiğine inanıyorum. Araç fiyatlarının fazlaca yükseldiği son dönemlerde reşit olan her bireyin araç sahibi olarak bir an önce bu keyfi yaşamalarını ve o bağı kurmalarını tüm içtenliğimle temenni ediyorum.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles