spot_img

İlkin Orkun Baykal

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. İlkin Orkun Baykal kimdir?

12 Eylül 1989 Kars doğumluyum. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2015 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra 5 yıl boyunca özel sektörde, Kaba İnşaat Alt yapı işleri ve havalandırmalı cephe sistemleri projelerinde yer aldım.

Baykal Grup Mimarlık İnşaat Şirketinizden bahseder misiniz? Kuruluş sürecinizi dinlemek isteriz.

Baykal Grup Mimarlık aslında üniverste yıllarımdan hayalimdi. Bu serüvene başlamadan önce özel sektörde kendimi geliştirmeyi hedefledim. İmza attığımız ilk proje ise aileme ait bir konut projesiydi. Yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ve teknik birikimleri uluslarası piyasaya taşımaktan kıvanç duyuyoruz.

Baykal Grup Mimarlik İnsaat Şirketi olarak çeşitli çalışma alanlarında yer almaktasınız. Bize biraz bu alanlar hakkında bilgi verir misiniz? Şirketinizin uzmanlık alanları nelerdir?

Projelendirme, uygulama ve danışmalık ile birlikte Anahtar teslim projelere de imza atıyoruz. Çalıştığımız alanlar projelendirme; kaba, ince, çelik ve havalandırmalı mekanik cephe kaplama işine kadar tüm detaylarda hizmet vermekteyiz. Ayrıca kullanmış olduğumuz inşaat malzemelerinin ürün satışını, üretimini ve tedariğini sağlamaktayız.

Şirketinizin yakın zamanda üstlendiği projelerden bahseder misiniz? Özellikle Ankara’da bulunan İncek Villa Projesi oldukça dikkatimizi çekti. Bu projenizi de dinlemek isteriz.

Şirketimiz yıl içinde Ankara TAİ Hangar Binaları ve Jandarma Hangar Depo Binalarının Projelerinde Havalandırmalı mekanik cephe kaplama ve çelik konstruksiyon imalatında yer almaktadır. Bunun yanında da yakın zamanda başlanan anahtar teslim villa projelerini de yapmaktadır.

İncek Villa da, projelendirme aşamasında başladığımız anahtar teslim bir projemizdir. 750 M2 oturum alanına sahip 1000 m2 Granit Seramik 700 m2 giydirme cephe imalatalı yapılmaktadır. Bu projeyle birlikte Baykal Grup Mimarlık iç mekan tasarım ve üretimine de adım atmıştır. Bizler de bu tasarımlarım ve uygulamalarımızı ekibimizle beraber üstlenmiş bulunmaktayız.

Baykal Grup Mimarlik İnşaat olarak uluslararası pazarda yerini almış bir şirketsiniz. Bu noktaya gelmenizdeki başarınızı neye borçlusunuz?

Evet, bu sene güzel projelere imza attık, 2020 yılında Erbil’de tamamladığımız projelerden sonra 2021 Mart ayı itibari ile yönümüzü Afrika’ya çevirdik. Bu şuan için Gambiya, Djibouti ve Nijer olmak üzere 3 ayrı ülkede faaliyet göstermekteyiz. Ben çalışmaya ve ilkelere inanırım. dürüstlük, sabır ve disiplinli çalışma ile uluslararası piyasada kendimizi göstermeye devam edeceğiz. Başarının sırrı öz disiplin, ne istediğini bilmek ve bunun için çalışmak. Tabi bu süreçte kurduğumuz ilişkiler de işin keyifli yönlerinden biri.

İlerleyen dönemlerdeki hedef ve projeleriniz nelerdir?

Yakın dönemde Afrika’da faaliyetlerimiz devam edecek. Bununla birlikte Kanada için Havalandırmalı cephe sistemleri ihracatı için çalışmalarmız devam ediyor.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Temelinde müşteri memnuniyetini esas alarak çalıştığımız projeleri kendi iş disiplinimizle beraber yürütmekteyiz. Yurtiçinden veya yurtdışından aldığımız her projede kendi mühendislik ekibimizle birlikte, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda çözümler üretmekteyiz. Son olarak bayiliğini yapmış olduğumuz ve bize destek veren firmalarla birlikte uluslararası piyasada emin adımlarla büyümeye devam edeceğiz.

Telefon: 0506 061 57 88

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles