Kristal Sıla

Ben Kristal Sıla kendimi bildim bileli müzikle iç içeyim. Anne babanın dediğine göre 8 aylıkken şarkı mırıldanmaya başlamışım, bir yaşında zaten şarkı söylüyormuşum. Okul hayatım boyunca korolarda ve müzik gruplarında şarkı söyledim. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümden mezun oldum. Üniversite zamanlarında da müzik yapıyordum. Bir yıl öğretmenlik yaptım ama müzik çok daha ağır bastı ve hayatıma müzikle devam ettim. Özellikle yazın büyük otellerde ve etkinliklerde şarkı söyledim. Birçok değerli müzisyenle çalıştım. Ama kalbimde yatan hep kendi şarkılarımı söylemekti. Müziğin yani sıra hayatımda benim için en önemli olan şey ruhsal ve kişisel gelişimdi. Bu anlamda birçok kitap okurdum ve şifa eğitimleri aldım. Müzik ve ruhsallık beni tanımlar diyebilirim. Zaten şarkılarım da bu amaca hizmet ediyor. Eşim Mehmet Hakan Özhendekci ile tanıştığımızda Kristalin şarkıları da düzenlemeye başladık ve 2020 yılında iki albüm çıkardık. Birisi de ninni albümüdür. Aslında yaptığımız bir farkındalık müzikle farkındalık projesidir çünkü bu konuda bir de kitap yazdım.

Kristalin, müziğin alışılagelmiş yönlerinin yanı sıra şifa, farkındalık gibi işlevlerini bilinçli olarak, günlük dinlenen popüler tarzlarla işleyip, hayata katkıda bulunmayı amaçlayan bir müzik grubu.

Niyeti, gün içinde ” sıradan sanılan anlarda” yolda, metroda, trafikte, evde, okulda, iş yerinde, farklı farklı tarzlardaki şarkılarla şimdiki an farkındalığı yaratmak, özü, birliği, varlığımızın gücünü, hayatın değerini hatırlatmak. Müziğin gücünü kullanarak, şarkılar aracılığı ile bu farkındalık ve bakış açılarını hayata işlemek. Meditasyonlarda, huzurlu ve sevinçli anlarda yaşanan hallerin, hislerin, açılımların, farkındalığın sadece o anlarda kalmaması ve hayatın her anına yayılması için bu halleri hayatın içine taşımak. Hem de hayatın içinden şarkılarla, rock, pop, etnik, alternatif, güncel farklı farklı tarzlarla, yani en eğlenceli yolla!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles