Makyaj Sanatçısı Gizem Ergin

Ben Gizem Ergin. 1986 yılında İzmir’de doğdum. Orta öğrenim ve lise hayatımı Konak Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okudum. Şu anda da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisiyim. Üniversiteden mezun olduktan sonra İzmir’de sekiz yıl finans sektöründe çalıştım. Sektörde yaşadığım zorluklar ve bir yandan da makyaja olan ilgim nedeni ile bir süre sonra bu alana yönelmek istedim. Bu süreçte İzmir’de Dilek Mutlutürk ile tanıştım ve finans sektöründen ayrılmam ile birlikte kendisinin makyaj atölyesinde makyaj workshopuna katıldım. Eğitim bittiğinde bu meslekte ne yapmak istediğimi düşünürken bir kozmetik markasında yada bir güzellik salonunda çalışmak istemediğime karar verdim. Bu dönemde instagramda çok severek takip ettiğim Türkiye’nin en önemli makyaj sanatçılarından biri olan Hamiyet Akpınar’a instagramdan bir asistana ihtiyacı var mı diye sormaya karar verdim.Şanslıydım ki mesajıma geri döndü ve asıl makyaj hikayem İstanbul’a kendisiyle tanışmaya geldikten sonra başladı.

Benimle birlikte çalışmaya karar verdi ve ben artık İstanbul’da yaşamaya başladım bir anda. Burada sıfırdan bir yaşam kurdum ve yeni mesleğime başladım. İlk zamanlar “herhalde altı ay çalıştıktan sonra artık ben de makyaj yapmaya ve setlere gitmeye başlarım” diye düşünürken bunun aslında öyle kısa sürede olabilecek bir şey olmadığını anladım. Açıkçası bu yeniden üniversite okumak gibi bir şeydi. Bu meslekte sadece iyi makyaj yapmak yeterli değil. Sabırlı, azimli,çalışkan olmak, bir duruşunuzun olması ve iletişim konusunda da iyi olmanız gerekiyor.


Son dört yıldır Hamiyet Akpınar ile çalışıyorum ve bir yıldır da kendim de freelance olarak işlere gidiyorym.Şu an ünlü oyuncular ile dergi kapak çekimleri, özel çekimler, moda katalog çekimleri, reklam çekimleri ve gelin makyajı yapıyorum. Sektörde emin adımlarla ilerleyerek bu noktaya kadar geldim. Hedefim ustam gibi sektörde uzun yıllar çalışıp kalıcı olmak. Benim size söylebileceğim tek şey eğer benim gibi hayallerinizin peşinden koşmak istiyorsanız öncelikle kendinize bunu gerçekten ne kadar istediğinizi sorup buna gerçekten karar verdikten sonra bu yolda sabırlı,azimli ve çok çalışmaya hazır mısınız buna bakmanız. Çünkü diğer türlü hayaller sadece hayal olarak ömür boyu sizde kalmaya devam edecektir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles