Tülay Kılınçkaya KranyoSakral Terapi

Benim adım Tülay KILINÇKAYA, uzun yıllar çalıştığım kurumsal hayattan sıkılıp buna sağlık sorunları da dahil olunca bu yola girdim. Bedensel  farkındalığımı arttırmak için başta Reiki olmak üzere, yoga, meditasyon, beden terapisi gibi eğitimler aldım ve bu eğitimler sırasında  Beden’in  bize verilmiş bir hediye olduğunu fark edip bu sayede, düşünce kalıplarından sıyrılıp sevdiğim işlere yönelmeye başladım. Yaklaşık 2 yıldır PrimeAkademi çatısı altında Kranyosakral Terapi seansları yapmaktayım.

  1. KranyoSakral Terapi nedir ? 

Kranyosakral Terapi, fiziksel ve duygusal travmalar sonucu vücudumuzda oluşan rahatsızlıklara karşı etkili olduğu ispatlanmış bir beden ile  çalışma yaklaşımıdır. Vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizması ile çalışarak sağlığı ortaya çıkarma yaklaşımıdır.

  1. KranyoSakral Terapi bir tür masaj mı?

Hayır kesinlikle bir masaj değildşir. KST’de bastırma, itme, çekme veya ovma  gibi hareketler yoktur . Etkisi  5-10 gramı geçmeyen yumuşak ve sabit basınçta dokunuşlarla uygulanır. Dolayıs ile  her yaşta ve her rahatsızlık durumunda güvenle uygulanabilen bir beden ile çalışma sürecidir. 

  1. KST’den kimler  faydalanabilir?

Kranyo Sakral Terapi her insana iyi gelen bir tekniktir.  İyileşme insandan insana  farklılıklar gösterebilir. Bazı kişilerde daha  hızlı ve belirgin olabilir.

KST vücudu dengeler ve özellikle merkezi sinir sistemine odaklanarak onu rahatlatır. Akut ve Kronik hastalıklar, bağışıklık sistem bozuklukları ve enflamasyon gibi durumlar KST’nin uygulandığı bazı durumlara örnek olarak verilebilir.

Her türlü travma,  yaralanmalar ve incinmeler KST’nin nazikçe iyileştirdiği durumlardır.

  1. KranyoSakral Terapinin etkileri

Bir KST seansının herkese faydası vardır, ama bazılarındaki iyileşme diğerlerine göre çok daha belirgin yada hızlı olabilir. KST yaşlılık ile ilgili sorunlar, hafıza kaybı, enflamasyon, bağışıklık sistemi bozukluğu gibi kronik durumların oluşmasını engellemede başarılıdır.

Başta doğum travması olmak üzere birçok fiziksel ve ruhsal travma ve sakatlanma, biz hatırlamasak farkında olmasak bile bizi etkiler. Yaralanma ve sakatlanmalar, Diş tedavisi küçük ya da büyük cerrahi müdahalelerin iyileşmesi, dokularda oluşan gerilimin giderilmesi ve anestezi etkilerinin sistemden temizlenmesi KST tarafından desteklenir.
  Kranyo Sakral Terapinin temel özelliği fiziksel ve ruhsal beden üzerinde bütünsel olarak güvenli bir iyileşme ortamı oluşturmasıdır. KST sayesinde fiziksel ve ruhsal beden çözülememiş sorunları ortaya koyabilir ve uygulayıcı çözüm sürecini kolaylaştırır. Bedenimizin doğuştan gelen iç zekası, KST ile  desteklendiğinde fiziksel ve ruhsal gerilim, travmaları iyileştirecek yapıya sahiptir. Fiziksel ve ruhsal Travmaların iyileşmesi için onları ne hatırlamamız ne de tekrardan yaşamamız gerekir.

5. KST’nin faydalı olduğu alanlar:

Kas ve iskelet sistemi

Kronik boyun, sırt ve bel ağrıları

Siyatik

Kazalar, yaralanmalar, boyun incinmeleri, travmalar

Kifoz, skolyoz

Spor yaralanmaları

Operasyon sonrası iyileşmeyi hızlandırma

Baş ağrıları ve migren

Stres ve kaygı bozuklukları

Öğrenme ve gelişim

Dikkat ve eksikliği ve hiperaktivite

Autizm spektrumu

Cerebral Palsy

Sindirim sistemi rahatsızlıkları

Enfeksiyonlar

Hormonal dengesizlikler

Stres ve kaygı bozuklukları

Bağışıklık sistemi

Kronik yorgunluk

Fibromiyalji

MS

Çene ve ağız

TME

Gece diş sıkmaları

Ortodontik tedavilerin desteklenmesi

Trigeminal sinir ağrıları/rahatsızlıkları

Aldığım Eğitimler:

Mine Dural’dan Reiki eğitimi, 1,2,3

Barış İşcan ile 200 saat Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi;

Elif İşcan ile Refleksoloji eğitimi

Advayta Yoga: Zeynep Aksoy & David Cornwell ile 200h yoga eğitmenlik eğitimi;

Leonid Soboleff ile Craniosacral Terapi / 1 ve 2 3,4 7, 8 Seviye Eğitimi; Eğitimler devam ediyor…. 

Eğitim aldığım kişiyi araştırabilirsiniz  Leonid Soboleff

Kendisi bir tıp doktoru olup bütüncül tedaviye inananlardan 

İletişim: PrimeAkademi

Telefon: 0530 086 88 06 / 535 250 53 04

Mail: bilgi@primeakademi.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles