Yanika Grin

1991 Ukrayna doğumluyum. Oğlak burcuyum. Ukraynalı güzellik akademi mezunuyum.

4 sene önce Türkiye geldim.

Benim mesleğim “LASHMAKER” yani İpek kirpik uzmanıyım. Onun için Türkiye’de bu servis ne kadar ihtiyacı var araştırmaya başladım. Araştırma yaparken öğrendim ki Türkiye için bu yeni bir servis ve ben İpek kirpik uzman olarak kendimi geliştirebilirim. Başlangıçta güzellik salonlarıyla çalışmaya başladım ancak daha sonra bir usta ve yaratıcı bir kişi olarak gelişebilmek için işimde daha fazla özgürlüğe ihtiyacım olduğumu fark ettim. Yani bağımsız bir uzman olarak çalışıyorum. Ben özel girişimciyim İpek kirpik, kirpik laminasyonu ve kirpik bakım hizmetleri veriyorum.

Benim işimin asıl hedefleri:

– kadınların güzelliğini vurgulamalarına yardımcı olmak

– daha çekici görürlerini sağlamak

– doğal kirpiklerine nasıl bakacaklarını öğretmek.

Yüzün amacını ve tarzını bir bütün olarak inceledim ve bir kişinin imajındaki en önemli detaylardan biri gözler. Bu nedenle güzellik alanında bir meslek seçerken bu yönü seçtim.

Çünkü yaratıcı bir yaklaşım ve araçlar, teknikler kullanarak bir kadının görünüşünü değiştirebilir veya düzeltilebilirim. Protez kirpik yapmazsa bile kirpik laminasyonu artı özel bakım uygulayabilir ve iyi sonuçlar elde edebiliriz.

Şu anda Türkiye’de kirpik uzatma ve kirpik bakımı endüstrisi erken bir aşamadadır. Örneğin müşteriler renkli ve patlak kirpikler kullanmak veya özel modelleri genişletmek gibi deneylere tam olarak hazır değiller. Yani müşterilerin en popüler isteği kirpiklerinin görünümde küçük ayarlamalarla doğalını korumaktır veya özel kirpik bakımı sağlıklı tutmak içindir. Şu anda moda trendi doğallıktır.

İşimde belirli bir zorluk yaşamıyorum çünkü bu alanda sürekli gelişmeye devam ediyorum ve her müşteriye özel bir yaklaşım buluyorum.

İşimden çok zevk alıyorum, mesleğimi seçerken yaratıcı olabilmek benim için çok önemli. Her insan bireyselde en önemlisi bir kişin işimim sonucundan memnun olması ve benim bir insanı mutlu edebilmemdir.

Türkiye’de 4 senedir artık bu işte uğraşıyorum ama Türkiye’ye gelmeden önce Ukrayna’da 4 sene eğitim gördüm ve aynı zamanda çalışıyordum.

Melek dergi: Ben çok çalışkan ve sabırlı bir insanım. Başladığım şeyleri hep sonuna kadar getiriyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Dünyadaki yeni trendleri yakından takip ediyorum. Konferans ve seminerlere katılıyorum. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

En büyük zorluklardan müşterinin güvenini kazanmak ve olumlu bir sonuca psikolojik olarak ayarlamak. Mesela müşteri önce protez kirpik yapmış ancak olumsuz bir sonuç aldı, kendi kirpikleri bile hasar gördü. Onları uzatman gerekiyor ama insan korkuyor, güvenmiyor. Deneyime dolayı olarak müşteriye ikna etmek için diğer müşterilerden örnekler gösterebilir veya laminasyon artı bakım bir alternatif sunabilirim.

Her hangi bir ustanın başarısı müşteri işinizden memnun kaldığında size yeniden geldiğinde, size güvendiğinde hizmetlerinize olan talep artar ve buna göre profesyonellik seviyenizi yükseltir.

En çok kişisel mesleki gelişim motive ediyor. Çünkü ne kadar çok öğreniyorum size o kadar çok yeni fikir sunabilirim.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles