spot_img

Aslı Başar

Yoga eğitmeni, Astroloji Danışmanı ve Aslı Başar Yoga Okulunun kurucusuyum.

İzmirliyim ve her İzmirli gibi bunu söylemekten gurur duyuyorum. Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olduktan sonra kariyerimi Reklam ve Pazarlama İletişimi üzerine şekillendirdim ve iş yaşamımın yaklaşık 15 senesini İstanbul’da reklam ajanslarında çalışarak geçirdim. İzmir’in sıcak, naif ve kendi halinde yaşantısından çıkıp İstanbul’un renkli, karmaşık ve hızlı yaşantısına adapte olmak hiç kolay değildi. Yanı sıra reklam camiasının dışarıdan baktığınızda görünen o şaşaalı, renkli, marjinal görüntüsünün arkasında, ruhunuzu ele geçirmeye çalışan apayrı bir dünya vardı.

Kurumsal müşteriler, reklam projeleri, müşteri yemekleri, ajans partileri derken derken bir de bakmışsın 7/24 sendeler. Plaza hayatının, kurumsal ortamların, akşama kadar yapılan gereksiz mailleşmelerin ve boşa zaman harcanan iş toplantılarının beni mutlu etmediğini anladığımda kendi içimde bir arayışa girdim. Tekrar içimdeki o sevgi dolu, yumuşak, o naif tarafı çekip çıkarmaya ihtiyacım vardı ve yoga yapmaya başladım. İlk yoga seansımı asla unutmuyorum. Ağlayarak çıkışımı. Sanki onca senenin, onca gürültünün patırtının ruhumda yarattığı baskı, o bir saatlik yoga pratiğinde döküldü matın üzerine, oracıkta ağlayıverdim. Daha çiçeği burnunda bir yoga hocası bana “kendini sev, kendine iyi davran” diyordu o huzur dolu ses tonuyla. Ve o gün, o ilk yoga denememde karar vermiştim. Yogayı hayatım yapacaktım ve benim gibi olan herkese yol gösterecek, yol arkadaşlığı yapacaktım. Okuyan ve benim gibi, olduğu noktada ruhu sıkışan herkese ilham olmasını umarak uzun uzun anlatmak istedim başlangıç hikayemi. Dilerim ışık olsun herkese…

İzmir’e tekrar yerleşerek Aslı Başar Yogayı kurdum. Stüdyomuzda ilk 1 yıl sadece yoga grup dersleri veriliyordu ancak şu anda; profesyonel anlamda yoga eğitmeni yetiştiren, yoganın pek çok dalında sertifikalı uzmanlık eğitimleri veren, her yaz yoga inziva kampları düzenleyen ve birçok değerli eğitmenin yer aldığı bir yoga okulu haline gelmiştir. Yogaya yeni başlamak isteyen ya da bu yolda ilerlemek, kendini geliştirmek isteyen herkesin gelebileceği, deneyim ve türe göre oluşturulmuş pek çok alternatif grup dersimiz bulunmaktadır. Aslı Başar Yogayı açarken şunu düşündüm: insanlar istedikleri an çıkıp gelsinler, kendilerini evlerindeki kadar rahat hissetsinler ve belki de kendi evlerinde dahi bulamadıkları huzuru bulsunlar. Pek çoğu yogaya daha ilk adımını atarken kafasında birçok soru işareti ile salonumuza gelir. Onların tüm sorularını yanıtlamaktan ve yolculuklarında her daim yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu nedenle her bir öğrencimle yakından ilgilenmeyi ve onlarla birer bağ kurmayı seviyorum.

Yoga Okulumuzda dersler ve eğitimler stüdyo ile birlikte online olarak da sürdürülmektedir.

Yaşam bir öğretmen ve öğrenmek hayat boyu bitmeyen bir kitap okumak gibi… bildiklerimi ve kazanımlarımı paylaşmak, birlikte araştırmak, derinleşmek mutluluk verici.

Sevgilerimle…

http://www.aslibasaryoga.com/

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles