Dilek Alada ”Yüz Yogası ve Yüz Egzersizi”

“Çok kısa sürede çok hızlı yol aldık, ruhlarımız bizden çok uzakta kaldı. Oturup ruhlarımızın bize yetişmesini bekledik…”

Vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de kaslar vardır. Belli bir zaman sonra yaşımız ilerledikçe yüzümüz kolejen dokuyu kaybederek gevşer ve sıkılığı azalır. Yüz yogası ise sıkılığını kaybettiğimiz cildimizin elastikiyetini kazanmasını sağlar.

Yüz yogası yüzdeki kasları harekete geçirmek için belli egzersizler ile uygulanan rahatlama sağlayan teknik hareketlerdir. Günlük olarak uygulanan bu egzersizler uygulanan bölgeye göre 5 ila 30 dakika arasında yapılır. Belirli bir zaman sonra yüzümüzde lifting etkisi yaratarak daha sağlıklı parlak ve genç durmasını sağlar.

Elmacık kemiği çizgilerini daha net yapar, zamana yenik düşen aşağı sarkan yanaklarımızı daha dolgunlaştırır, ağız ve burun arasındaki derin çizgileri ortadan kaldırır, kaşlarımız daha kalkık durur, gıdıkta oluşan ikinci çene dediğimiz yağ birikimini ortadan kaldırır, çene hattımızın daha belirgin olmasını sağlar cerrahi bir müdahale olmadan evde uygulana bilecek güzel bir yöntemdir.

 Yüz yogasında kullana bileceğiniz cilde iyi gelen bazı yağlar vardır.

BUNLAR İSE

AVAKADO YAĞI; Güçlü antibakteriyel, nemlendirici özelliğe sahiptir. A vitamini bakımından zengindir.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI; Yüksek resveratrol içeriği sayesinde kolejen ve elastik üretimi uyarır ve yaşlanan  cilde elastikiyet sağlar.

BUĞDAY TOHUMU YAĞI; En fazla e vitamini içeren yağdır. Güçlü bir antioksidandır. Çok kuru cilt ve göz çevresine uygundur.

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI; Omega 6 asitleri bakımından zengindir, kuru ve yetişkin ciltler için uygundur. Ciltte oluşan sivilce ve siyah noktalara karşı etkilidir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles