spot_img

İMDB PUANINA GÖRE EN İYİ 10 TÜRK DİZİSİ

LEYLA İLE MECNUN – 9.1

Leyla ile Mecnun’un ilk bölümü 9 Şubat 2011’de yayınlandı. O günlerde dizi ekibi de dahil olmak üzere kimse L&M’nin bir efsaneye dönüşeceğini tahmin etmiyordu.

Dipnot: O gemi gelecek

ŞAHSİYET – 9.0

Onur Saylak ve Hakan Günday gibi isimleri bir araya getiren Şahsiyet, sadece 12 bölüm yayınlanmasına rağmen Türk dizi tarihine geçmeyi başardı. Uluslararası çapta da birçok başarısı var. Örneğin, dizide Agãh Beyoğlu karakterini canlandıran Haluk Bilginer, gösterdiği performans ile Emmy En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştı.

BEHZAT Ç.: BİR ANKARA POLİSİYESİ – 8.8

Döneminin en cesur yapımlarından biri olan Behzat Ç, toplamda 3 sezon sürdü. Dizi dışında “Seni Kalbime Gömdüm” ve “Ankara Yanıyor” adında iki başarılı filmi de var.

7 NUMARA – 8.8

7 Numara tam bir TRT dizisi. Sıcak bir aile, neşeli ve samimi karakterler, öğretici alt metinler hepsi aynı yerde. Bonus olarak da komik.

SÜPER BABA – 8.8

7 Numara gibi TRT dizisi kavramının vücut bulmuş bir hali olan Süper Baba, 1993 – 1997 yılları arasında yayınlandı.

EZEL – 8.7

“Ah be Ömer” diye diye izlediğimiz Ezel, birçok kişiye göre tüm zamanların en iyi Türk dizisi. Üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen, birçok karakterin caps ve videoları hala kullanılıyor.

İKİNCİ BAHAR – 8.7

Her gün bir olay, her gün bir sıkıntı, zorluk, kasvet ve tüm bunlarla mücadele eden, aynı zamanda aşkını yaşamaya çalışan iki insanı konu alan bir dizi. Başrollerinde de Şener Şen ve Türkay Şoray gibi iki dev var.

Sasifelek Çikmazi – 8.7

Sasifelek Çikmazi için döneminin ötesinde bir dizi desek abartmış olmayız. Ayrıca bahsettiğimiz “TRT dizi” kavramının son örneklerinden biri olması sebebiyle de yeri bir başka.

Avrupa Yakasi – 8.6

Gülse Birsel’in kaleme aldığı Avrupa Yakası, canınız sıkıldıkça açıp keyiflenebileceğiniz bir dizi. Efsaneleşen karakterleri saymakla bitmez.

KARDEŞ PAYI VE İŞLER GÜÇLER – 8.6

Aynı ekipten çıkan Kardeş Payı ve İşler Güçler, belki de son dönemin en başarılı iki komedi dizisi. 8.6 IMDB puanı ile en iyi Türk dizileri listesinde 10 ve 11. Sıralarda yer alıyorlar.

 

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles