İrem Soyer

Ben İrem Soyer, 2003 yılından beri dünyanın her yerinden topladığım Coca Cola şişelerinin koleksiyonunu yapiyorum. Moda tasarımcılarının Coca Cola ile yaptığı işbirlikteliklerinden olan şişeler ana temam. Instagram hesabımda da koleksiyonumu sergiliyorum. Koleksiyonumda 500’e yakın Coca Cola şişesi bulunmakta.

Koleksiyonum benim için özel bir yerde. Şişeleri sadece toplamıyorum aynı zamanda hayatımın her alanında onlarla birlikteyim. Yeni yerler keşfetmeye gittiğimde her zaman yanımda sevdiğim en az bir genellikle de çok daha fazla Coca Cola şişesi olur. Artık etrafımdaki insanlar da alıştığı için çok fazla sorun yaşamıyoruz. Her konuda olduğu gibi koleksiyonerlikte de emek çok önemli. Eskiden koleksiyonlar insanların evlerinin bir kenarında yok olup gidermiş, günümüzde sosyal medya sayesinde artık herkes koleksiyonunu sergileyebiliyor. Böylece erişim ve etkileşim olanağınız da artıyor.

Koleksiyonumun bana maddi bir getirisi yok hatta herkeste olduğu gibi götürüsü var. Ama yaşattığı his ve haz hepsine bedel. Koleksiyonerlik nedir diye soracak olursanız; dünyanın dört bir yanından tanıştığım insanlarla ortak paydada buluşmak, farklı dilde de olsa aynı hissi yaşamak, o topluluğun parçası olmak ve bunu diğer herkesle paylaşmaktır. Her koleksiyon sıfırdan başladığınız ve emeğinizle büyüyen bir eserdir.

Koleksiyonumu genişletmek tabii ki çok önemli ve değerli ama en büyük hayalim şişelerimle tüm dünyayı gezmek.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,871TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles