spot_img

Kemal Kuyumcu

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Kemal Kuyumcu kimdir?

Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme mezunuyum. 12 Yıldır aktif olarak iş hayatında yurtiçi ver yurt dışında çeşitli sektörlerde çalışmalar yaptım. Günümüzde her şeyin dijital hale gelmesiyle eğitimde de uzaktan eğitim üzerine projeler üreterek Kariyer Yaşam Eğitim Merkezinin kurulumunu hayata geçirdik. Şuan Türkiye genelinde hizmet veren büyük bir kurum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Kariyer Yaşam Eğitim Merkezini kurmaya nasıl karar verdiniz?

Özellikle işsizliğin her geçen gün arttığı ülkemizde rakiplerinizden sıyrılmanız için diplomalarınızın yanında ekstra donanıma yani sertifikalara ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğitim programlarımızın büyük bir çoğunluğu mesleki uzmanlaşmaya yöneliktir. Kursiyerlerimiz dolayısıyla cv’lerine ek olarak aldıkları uzmanlık sertifikalarını ekleyerek iş bulma süreçlerinde rakiplerinden bir adım öne geçebiliyor. Bu da tabii ki iş verenlerin tercih sebebi olmasını sağlıyor. Bende aslında burada ki ihtiyacı fark ederek böyle bir kurum açmaya karar verdim. Beklediğimizden de iyi sonuçlar almaya gün geçtikçe devam ediyoruz.

Size başvuran kursiyerleriniz hangi eğitimleri alabiliyor? Biraz Kariyer Yaşam Merkezi’nde yer alan eğitimleri anlatır mısınız?

Kurumumuz bu anlamda çok geniş bir yelpazeye sahip. Kursiyerlerimiz kendi istek ve yetenekleri doğrultusunda birçok eğitimden faydalanabiliyorlar. Eğitimlerimizden kısaca bahsetmek gerekirse; Disleksi Eğitmenliği, Montessori Eğitmenliği, Kozmik Enerji Şifası Terapistliği, Aşçılık ve Gastronomi, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Dil Kursları, Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul, Yoga Eğitmenliği, Koçluk Alanında ki tüm eğitimler, Çocuk Gelişimi, Plates Eğitmenliği, Personal Trainer gibi birçok mesleğin eğitimlerini tek bir bünyede topladık.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak uzaktan eğitim ile birçok insana iş imkanı sunup yeni meslekler edinmelerine fırsat sağlıyorsunuz. Bize biraz Kariyer Yaşam Eğitim Merkezinden bahseder misiniz?

Sizin de belirttiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kuruluşuz. Ancak bunun yanında çeşitli üniversitelerle, Federasyon ve Konfederasyon gibi kuruluşlarla çözüm ortaklıkları yapıyoruz. Aynı zaman İSO 9001 belgeli Uluslararası standartlara sahip bir kuruluş olarak uluslararası akredite merkezleriyle birlikte çalışıyoruz bu sayede kursiyerlerimizin mesleki belgelerinin 192 ülkede kabul görerek mesleklerini yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Katılımcılarınızdan aldığınız olumlu geri dönüşlere bakacak olursak eğitim kurumunuzun başarısı oldukça yüksek. Bunda eğitim kadronuzun etkisi nedir? Bize biraz kadronuzdan bahseder misiniz?

Her bir kursiyerimizin memnuniyeti bizler için çok önemli. Tabi ki kurs programlarını en dolu ve faydalı şekilde tamamlamaları içinde sürekli olarak eğitim programlarımızı güncelliyor ve geliştiriyoruz. Bu çalışmaları alanında kült bir değere sahip olmuş uzman hocalarımızla çalışarak yapıyoruz.  Hocalarımızın akademik bir geçmişi olmasına önem veriyoruz.

Üniversite ve Uluslararası onaylı sertifika programlarınızdan biraz bahseder misiniz? Eğitimlere katılım şartları nelerdir?

Eğitim programlarımız mesleki olarak kendisini geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği şekilde tasarlanmıştır. Amacımız insanların hayat karmaşaları devam ederken günde 15-20 dk dahi olsa eğitime zaman ayırarak kendilerini geliştirme imkanı sağlamaktadır. Çünkü günlük işlerimiz devam ederken aynı zamanda belirli bir yerde ve saatteki yapılan eğitimlere istesek de zaman problemlerimizden dolayı katılamıyoruz. İşte bu an da Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi olarak kursiyerlerimizin kendilerini geliştirmek istedikleri alanda eğitim almalarına katkı sağlıyoruz. Aslında sürecin nasıl işlediği hakkında kısaca anlatmam gerekirse kursiyerlerimiz ilgi duyduğu eğitim için bizi arayıp ya da www.kariyeryasam.com.tr sitemiz üzerinden ön başvuru formunu doldurarak bilgi alma taleplerini iletiyorlar. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede kursiyer adaylarını arayıp eğitimler ve sürecin işleyişi hakkında detaylı bilgilendirme sağlıyorlar. Daha sonra kayıt işlemini geçekleştirip hemen eğitimi öğrenci paneli üzerinden aktif ediliyor ve kayıt olduktan 5 dk sonra eğitimlerine başlayabiliyor. İşte bu kadar basit. Eğitim bittikten sonra online olarak sınavları yapılıyor ve başarılı olan kursiyerlerimizin sertifikaları adreslerine kargo ile gönderimi sağlanıyor. Sertifikalar e-devletten görüntülenebildiği için dilerse e-devletinden kursiyerimiz kendisi de dijital olarak indirebiliyor.

Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi olarak kısa sürede sektöründe lider bir firma haline geldiniz. Bu başarınızın temelleri neye dayanıyor?

Öncelikle kursiyerlerimizin ve kursiyer adaylarımızın ne istediğini çok iyi anlıyoruz ve ona göre hizmetlerimizi geliştirip sürekli güncelliyoruz. Kurs programları başlangıcından bitişine kadar oluşabilecek her türlü sorunda cok hızlı aksiyon alıp bizi tercih eden kursiyerlerimizin memnuniyeti için ekip olarak çok çalışıyoruz.

Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi’nin kampanyaları hakkında bilgi verir misiniz?

Günümüzde uzaktan eğitime rağbet giderek artmakta. Özellikle mesleki eğitimlerde fiyatların yüksek olması ise eğitim almak isteyen kursiyerlerin bütçelerini zorlamaktadır. Bizler Türkiye de her yere kesintisiz hizmet sağlamayı hedeflemiş bir kurumuz. Dolayısıyla birlikte çalışmakta olduğumuz üniversite ve uluslararası kuruluşlarla yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde kursiyerlerimizin çok daha uygun fiyatlara eğitim almalarına olanak sağlayan kampanyalar düzenliyoruz.  Tabi ki bunun yanında ödeme konusunda da elimizden gelen tüm kolaylığı sağlıyoruz.

Sizden eğitim aldıktan sonra kendi işini kuran kursiyerlerinizin deneyimlerini bizimle paylaşır mısınız?

Aslında bu soruya örnek olarak sunabileceğim birçok kursiyerimiz var. Bunlardan kısaca bahsetmek isterim. Mesela bir kursiyerimiz bizden aldığı fitness eğitmenliğini başarılı bir şekilde tamamlayıp sonrasında Sağlıklı Yaşam Merkezi kurdu. Dış ticaret bölümünü bitirmiş fakat kendi mesleğini yapmak istemeyen bir diğer kursiyerimiz ise aldığı Aşçılık ve Gastronomi eğitimi ile  butik restoranını açarak kendisini daha yetenekli bulduğu bir alanda geliştirmeyi tercih etti. Yine askerden yeni gelen bir kursiyerimiz bizden aldığı
fotoğrafçılık ve video yapımı eğitimini tamamlayarak kendi fotoğrafçılık stüdyosunu açtı. Bunun gibi daha birçok kariyer hedeflerini bizimle birlikte gerçekleştiren kursiyerimiz var. Böyle deneyimleri onlara kazandırmak bizler için eşsiz bir duygu. Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz.

Bir eğitimci olarak kurumunuzdan sertifika almak isteyen katılımcılara bizim aracılığımızla söylemek istediklerinizi alalım.

Şuanda ülke genelinde binlerce kursiyere hizmet sağlamaktayız. Geri dönüşlerde kursiyerlerimizin memnun olmaları aldıkları eğitimlerden sonra işe girip bizleri arayarak bu heyecanlarını paylaşması aslında bu işin en keyifli yanı diyebilirim. İş hayatına yeni başlayacak olan ya da mevcut mesleğinden memnun olmayıp yeni bir meslek alanında ilerlemek isteyen aynı zamanda mevcut mesleğinde kendisini daha da geliştirmek isteyen kursiyerlerimize bu konuda gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Kayıt aşamasından sertifikaları ulaşana kadar ki tüm süreçte eğitim danışmanlarımız her aşamada kursiyerlerimize rehberlik ederek yardımcı olmaktadır. Biz büyük bir aileyiz. Bizi daha yakından tanımak isteyen kursiyer adaylarımıza bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles