Meltem Songelen

Merhabalar;
Ben Meltem SONGELEN, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Spor Yönetimi mezunuyum. HİS Federasyonu Wellness Belgesi ve Australia Sports İnstutie ASI (Uluslararası Mat-Cadillac-Tower-Reformer) belgelerine sahibim. Sağlıklı bir şekilde Antreman, Duruş Bozukluğu, Kuvvet ve Kas Güçlendirme ve Esneme hareketleri içerikli birebir veya grup halinde eğitimler vermekteyim.
Ciddi bir spor aşığıyım. Fonksiyonel antreman ve beslenme alışkanlıkları konusun da kendimi uzun süredir geliştiriyorum. Deneyim ve birikimlerim ile daha proğramlı, daha sağlıklı ve düzenli spor yapmanın gerek beden gerekse ruh sağlığı açısından önemini danışanlarıma en doğru şekilde aktarmaya çalışıyorum. Birlikte antreman yaptığım danışanlarımın başarılı sonuçlar almasını önemsiyorum. En doğru şekilde motive etmeye ve devamlılığı sağlamaya gayret ediyorum. Sporun yaşam kalitesini artırdığını sürekli olarak tekrarlıyorum.
İçinde bulunduğumuz dışarı çıkılması zor olan bu Pandemi sürecinde online ders vermekteyim. Derslerimi Yurtiçi ve Yurtdışı olarak sürdürmekteyim.
Değişimin hızına inanmak ve inandırılmak isteyen, bedenine hak ettiği özeni gösteren, sağlıklı yaşamayı amaç edinen ve hedefine ulaşma isteği olan herkesi spora davet ediyorum.

Spor Eğitimi verdiğiniz danışanlarınız da nelere dikkat edersiniz?

Sağlık ve Spor geçmişleri önemlidir. Beden sağlıklarına ve fiziki yapılarına göre egzersiz programı hazırlar ve güvenli bir şekilde spor yapmalarını sağlarım.

Sizce Düzenli Bir Spor Bedenimiz de Nasıl Bir Değişim Sağlıyor?

Dinamik, dinç, sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olduğumuz zaman mental açıdan kendimizi daha huzurlu hissediyoruz. Sporun bedenimizin sağlığı için en önemli şey Koordinasyon ve Kontrasyonumuzu geliştirmesidir. Güçleniyoruz ve Esnekliğimiz artıyor.

Hedeflenen Forma Ulaşmak Nekadar Zaman Alıyor?

Kişiye göre değişiyor. Antrenmanların sıklığına, metabolizmanın çalışma hızına ve sağlıklı beslenmeye bağlı ve en tabi deneyimli eğitmenler eşliğinde yapılan postür analizi ve çalışma Programı ile sağlıklı bir şekilde formunuza ulaşmanız kısa sürede mümkün

Spora Başlamayı Düşünenler İçin Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Sabırlı, disiplinli ve istikrarlı olmak. Sağlıklı beslenmek. Doğru bir noktada doğru eğitmenlerle doğru başlangıç yapmaları…

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,871TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles