spot_img

Ömer Faruk Küçük

Merhabalar, ben Ömer Faruk Küçük.1997 Kayseri’de doğdum. Başak burcuyum, yükselenim Terazi. Önlisans İlahiyat mezunuyum. Dikey geçiş ile 4 yıllığa tamamlayayım dedim işler pek istediğim gibi gelişmeyince bıraktım.

Küçüklüğümden beridir farklı bir çocukluğum oldu. Kitap okumayı ve televizyonda reklam izlemeyi seven bir tarafım vardı. Reklamların ışıltılı dünyası hep ilgimi çekmiştir. Bu durum ilerleyen yıllarda beni beni şuan olduğum yere getirmede yardımcı oldu açıkçası.

Felsefeyi, bir konu hakkında uzun uzun tartışmayı severim. Düşünmeyi seviyorum sanırım. Okuldayken sosyoloji alanı hep ilgimi çekmiştir. Bu merakım gözlemci yanımı ortaya çıkarmada yardımcı oldu. Okuma ve izleme kültürü de bana araştırmacı bir yan kattı.

Dikey geçişin bana göre olmadığını anladıktan sonra kişisel gelişim ve mindfulness eğitimleri aldım. Konuya yakın olanlar bilir, bilmeyenlere de güzel bir araştırma konusu olur umarım bu çok eğlenceli bir alan çünkü. Access Consciousness ile bilinç farkındalık yolculuğum başladı. Sonra neler nasip olmadı ki? Aldığım eğitimlere ve sınıflara hep nasip gözüyle bakarım. Theta Healing, Yaşam Koçluğu, Ata Genleri Onurlandırma, Numeroloji, Astroloji, R.K. Bilinçaltı Dili ve niceleri. Bir şeyleri kurcalamaya başlayınca durduramıyorum elimde değil. Sonra “spiritüel” diye bir kelime keşfettim. ‘Bu neymiş yahu” demeden araştırmalarımı ve gözlemlerimi oraya yönelttim. Bunu da özümsedim sahiplendim açıkçası. Bir özelliğim de iyi bir uygulayıcı olmam. Bildiklerimi öğrendiklerimi uygulamaya gayret ettim. Yeri geldi olmadı yeri geldi başardım.

Spiritüellik hakkında biraz bilgi vermem gerekirse spiritüellik, evreni ve yaratılışı anlamada bütüncül bir bakış açısına sahiptir. Yaşadığımız birçok olayı ve durumu anlamada yeni bir bakış açısı getirir. Ki bunun en büyük örneği BİRLİK BİLİNCİ’dir. Aslında ÖZ’de bir olduğumuz, bizim anladığımız manada iyi-kötü, doğru-yanlış ve güzel-çirkin kavramlarının olmadığıdır. Ben de son birkaç yıldır hem bu düşünce sistemini anlamak hem de hayatımda uygulamak adına sosyal medyada paylaşımlar yapıyorum. Toplanıp gruplarda buluştuğumuz da oluyor. İşin güzel kısmı birlikte öğreniyor ve uyguluyoruz. Öğrendikçe uyguluyor uyguladıkça paylaşıyorum. Bazen tam tersi de olabiliyor. 🙂 Takipte kalın derim. Bakalım, niyet hayr akıbet hayr. ??

Hayat sorduğunuz sorulara beklemediğiniz yerden cevaplar vermeye başladıysa beklerim.

Kendim hakkımda birkaç özellik söyleyecek olursam:
?? Kulağıma hoş gelen müziği dinlerim.
?? Ölçüsünü kaçırmamak şartıyla canımın çektiği yemekleri lezzetleri yerim.
?? Takım tutmam.
?? Beyaz en sevdiğim renktir çünkü içerisinde her rengi barındırır. ?
?? Ayrıca çok iyi bir dinleyiciyimdir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles