spot_img

Selen Koyun ‘Yaşam Koçu Eğitmeni”

Selen KOYUN
1992 Alanya doğumluyum. Kova burcuyum. Hemşirelik mezunuyum. 6 yıl hemşirelik mesleğini yaptıktan sonra işimi bıraktım. Kısa süreliğine yurtdışına çıktım. Döndükten sonra sosyal medya üzerine danışmanlıklar yaptım. Kişisel gelişime çok fazla merakım vardı bu yüzden pandemi döneminde bir enstitüde yaşam koçluğu eğitimine katılmıştım ki Oğuz Saygın hocamla tanıştım. İşini bu denli aşkla yapan bir insandan ders aldıkça bu konuda kendimi geliştirme isteğim arttı. Eğitim bittikten sonra kendimi daha fazla geliştirmek adına Oğuz Saygın hocama ulaşıp, bireysel koçluk ve mentörlük almaya başladım. Gerek Oğuz hocamın enerjisi gerekse Lidiia hocamın enerjisiyle beraber baktım ki hem bana çok iyi gelen hemde insanların hayatlarına dokunma konusundaki isteğimi tamamlayan bir meslek olarak fikirlerimde yer etmeye başladı koçluk. Koçluğu, nlp yi öğrendikçe hayatım ve hayata bakış açım tamamen değişmeye başlamıştı.

İçimde bunu diğer insanlara da yansıtma isteğim de o denli arttı. Ve aynı zamanda Oğuz Hocama ait olan saygın akademinin sosyal medyasını yönetiyordum. Bununla birlikte Saygın Akademide eğitmenlik üzerine kendimi geliştirdim. Şimdi Oğuz Saygın hocam ve Lidiia B. Hocamla pandemi sürecinde insanların hem zamanını verimli değerlendirebilecekleri hem de hayata bambaşka açıdan bakabilecekleri harika eğitimler veriyoruz.
Ben ki bu güne kadar yaşadığım en negatif sürecimde tanıştığım bu meslek ve insanlarla ; hayata bakışımı, an ‘a dair hissettiklerimi, gücümü , azmimi ve hayatımı yeniden anlamlandırdım. Neden sen de yapamayasın ki 
-Selen Koyun’u insanlar nasıl tanıdı?
Hayatta istek ve arzularının peşinden gidersen bir şekilde onlara ulaşırsın. Bende öyle yaptım. Bir yılda aşırı düştüm ama sonra istediğimden de fazlasına ulaştım. Düştüğüm dönemlerde yaşadığım tecrübeler beni bu yollara getirdi. Ve bana hayatımdaki en güzel cümlelerden birisini kattı ‘Her sorun bir fırsattır.’

  • [ ] Size bir kaç özelliğimden bahsedecek olursam ;
  • [ ] En sevdiğim renk : beyaz
  • [ ] En sevdiğim müzik:Karma
  • [ ] En sevdiğim aksesuar: küpe-saat
  • [ ] Hangi Takımı tutuyorum : tam bir fanatik olmasamda Galatasaraylıyım.
  • [ ] Bu röportaja zaman ayırıp okuduğunuz için siz değerli takipçilerime ve bu fırsatı bana veren emeği geçen sohhox ailesine çok teşekkür ederim.

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles