Senem Ataseven

1) Senem Ataseven Kimdir?
1985 Ankara doğumluyum. Hayatım boyunca yaşam amacımı keşfetmenin peşinden koştum. 30’lu yaşlarımın başında ise yolum koçluk ve eğitmenlikle kesişti… Bu sayede, beni en çok mutlu eden ve hayatıma anlam katan şeyin, insanlara fayda sağlamak olduğunu keşfettim.
Bireylerin hayatlarına temas ederek olumlu izler bırakabilmek ideali ile çıkmış olduğum bu yolda, birçok kişiye dokundum. Birçok dergide yazılarım yayınlandı. Birçok kuruma eğitimler verdim. Hayattaki en önemli unsurlardan birinin, kişinin aslını tam bir farkındalıkla tanıması olduğuna inanıyorum. İnsanın gücü; özünü bilmekten geçer. Bunun için, hem bireylere hem kurumlara koçluk ve eğitim hizmetleri sunmaktan mutluluk duyuyorum.
2) Profesyonel Koçluk Nedir?
Koçluk, kişisel veya kurumsal potansiyelleri en üst seviyelere çıkartabilmek amacıyla
danışanlar ile kurulan ortaklıkta, düşünmeye ve motivasyon kaynaklarını keşfetmeye teşvik eden, yaratıcılığın ön planda olduğu bir süreçtir. Bireylere veya kurumlara yönelik olarak yürütülebilen koçluk çalışmaları, yaşanan farkındalıklar yardımıyla, yaşam kalitesini ve verimliliği arttırarak, hedeflere ulaşabilmek için değerlendirilebilecek olan farklı seçenekleri açığa çıkarır.


3) As Koçluk Danışmanlık Hangi Hizmetleri Sunmaktadır? Kurumun Kuruluş Amacı Nedir?
Verdiğimiz hizmetleri; takım koçluğu, yönetici koçluğu, kariyer koçluğu, öğrenci koçluğu,bireysel koçluk ve özel tasarlanan eğitimler başlıkları altında toplayabiliriz. Kapsamlı ihtiyaç analizleri yardımıyla, kurumların ve bireylerin ihtiyaç duydukları eğitim veya koçluk hizmetlerini tespit ederek; sonrasında da belirlenen hedefler ve zamanlama çerçevesinde, programladığımız eğitimleri ve koçluk seanslarını düzenlemekteyiz. İçsel farkındalığın artırılması kişilerin aslını keşfetmeleri yolunda atabilecekleri en önemli adımlardandır. Yaşadığımız hayatın bizlere sunmasını istediğimiz şeyleri ve hedeflerimizi netleştiren bu keşif ve farkındalık, eksikliğini hissettiğimiz ve engel olarak gördüğümüz her çıkmazın anahtarının kendi içimizde saklı olduğunun bilincine varmamızı sağlayacaktır. As Koçluk ve Danışmanlık, hem kurumsal hem de bireysel alanlardaki, çalışma ve yaşam kalitelerini pozitif yönde etkileyebilmek amacıyla kurulmuştur ve bu süreçte aslını keşfetmek isteyen herkese yol arkadaşlığı yapmayı hedeflemektedir. Yolculuğumuza ışık tutması için, birlikte çalıştığımız kurumlara ve danışanlarımıza; temelinde kişileri mizaçlarına göre değerlendiren, potansiyellerinin farkına vararak gelişim alanlarını tespit etmelerini sağlayan çok etkili bir kişilik analiz sistemi olan ENNEAGRAM modelini tanıtmaktayız.


4) Enneagram Nedir? Enneagram İle Hangi Hizmetleri Sağlıyorsunuz?
Her mizacın farklı bir düşünce sistemi, duygusal yapısı ve davranış kalıpları bulunmaktadır. Enneagram, kişilik tiplerini belirlemenin ötesinde, dokuz farklı mizacı aydınlatan ayrıntılı bir haritadır. Kişisel ve kurumsal gelişimde çok faydalı olabilecek iç görülerle, duygusal zekayı arttırmayı sağlayan, en güçlü ve pratik sistemdir. Her mizaç türünün sergilediği düşünce, duygu ve davranışları; yüksek oranda doğru tanımlamalarla açıklarken, aynı zamanda farklı mizaçlardaki kişiler ile etkili iletişim kurmanın pratik yöntemlerini ortaya koymaktadır. Enneagram tabanlı koçluk aldığınızda, size özel olarak hazırlanan raporda tamamen mizacınızı yansıtan, tüm yönleriniz üzerinden analizler yapılır. Kişiliğinizi Enneagram haritası tarafından tanımlandığı şekilde incelemek, neyi nasıl düşündüğünüzü, hissetme ve alışkanlıkla ve otomatik olarak ne yaptığınızı daha net görmenize yardımcı olabilir. Bilinç dışı alışkanlıklarınızın daha fazla farkında olarak, dünyayla daha etkin bir şekilde etkileşim kurma kapasitenizi artırabilir ve davranışınızı bilinçsiz alışkanlıktan ziyade bilinçli seçimden daha fazla yönlendirebilirsiniz. Koçluk hizmetlerinin yanı sıra, enneagram modeli, ihtiyaçlara göre tasarladığımız özel kurumsal eğitimlerde de çok etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.


5) Bireysel Ve Kurumsal İhtiyaçlara Göre Eğitim Ve Koçluk Hizmetleri Vermektesiniz,Pandemi Sürecinde Bu Hizmetleri Nasıl Sağlıyorsunuz?
Pandemi sürecinde, eğitimlerimizi ve koçluk seanslarımızı online zoom üzerinden
gerçekleştirmekteyiz. Açıkçası bu sayede Türkiye’nin her şehrine ulaşabilme imkanı bulduk. Kurumsal eğitimlerimizin Ankara ile sınırlı kalmaması dijitalleşen yeni düzende firmamıza da katkı sağlamıştır. Bu sayede farklı ve çok etkili eğitimlerimizi dört bir yanda bulunan şehirlerdeki kurumlara ulaştırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde gelmek isteyip gelemeyen tüm danışanlarımızla, bu süreçte gerçekleştirdiğimiz etkin koçluk seansları hız kesmeden online devam etmektedir.
6) Size Nasıl Ulaşabilirler?
Sosyal medya hesaplarımız, web sayfamız, iletişim numaralarımızdan rahatlıkla ulaşabilirler.
Aslını keşfetmelerinde yol arkadaşlığı yapmak için yollarımızın kesişmesini ümit ediyorum.
Senem Ataseven
Profesyonel Koç / Eğitmen
As Koçluk & Danışmanlık Kurucusu

Web: www.askocluk.com
E-mail: info@askocluk.com
Telefon: 05306816476

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles