spot_img

Sertaç Darcan

KENDİNE HAS BİR VİZYON BAŞARIYI GETİRİR …

Sertaç Darcan, Ankara sosyal hayatının tanınmış simalarından… Onun tanınma sebebim tamamen işlerindeki başarısından ileri geliyor. Yıllardır Ankara’da ilkleri gerçekleştirmesi, global markalarla iş birlikleri, dergilerde stil üzerine çıkan yazıları, röportajları ile kendisi hakkındaki gündemini kendisi belirliyor. Titiz bir çalışma disiplini ile yıllardır çalışarak geliştirdiği muazzam bir vizyona sahip bu özel insanın özellikle kariyer yolculuğunu ve planlarını konuştuğumuz ara ara kahkahasını da hissedebileceğiniz özel içerikli röportajım ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Röportaj

Kadriye Ciritci

Uzun yıllar içinde markanızı kurdunuz ve kariyer yolculuğunuzda başarılı işlere imza atarak ilerlemeye devam ediyorsunuz. Bu yola çıkarken neler planlamıştınız?

Öncelikle zarif sözleriniz için çok teşekkür ederim. Kariyer yolculuğuna ilk adımlar hepimizin bildiği gibi öyle kolay bir durum değil. Çok düşünülerek ve emin adımlarla çıkılacak bir yol aslında. Ben de bu yolculukta çok emin adımlarla ve çok düşünerek hareket ettim. Her yaptığım işi kırk kere düşünerek gerçekleştirdim ve kimseye sırtımı dayamadan yaptım. Benim felsefemde başkasının gücüne güvenerek bir işi gerçekleştirmek asla yok. Bu zamana kadar her şeyimi bizzat kendim yaptım ve planladım. Bu benim için çok önemli bir vurgu ve olmazsa olmazlarımın arasındadır…

Ankara’da çok başarılı işlere imza attınız ve ilkleri gerçekleştirdiniz. Neden Ankara desem size?

Bu soru gerçekten bana çok soruluyor. Ankara Türkiye’nin başkenti ve ne yazık ki İstanbul gibi tamamen renkli bir gökkuşağına sahip değil. İstanbul, dünyanın en büyük global şehri olduğu için, her zaman görkemi ile çok cazip alanlarını kendi içinde barındırabiliyor. Ankara, kendi içinde bu durumda çok kısıtlı kalıyor. Buradan yola çıkarak ben de ilk olarak 7 yıldır İstanbul’da gerçekleşen İstanbul Uluslararası Moda Film Festivali’ni Ankara’ya taşıyarak işe başladım. Yıl 2018’i gösterdiğinde Radisson Blu Hotel Ankara ev sahipliğinde İstanbul Uluslarlararası Moda Film Festivali’nin Ankara edisyonunu hayata geçirdim. Hem festivalin başkanını hem de Türkiye’nin 2 ünlü moda tasarımcısını Ankara’da ağırlayarak şehirde büyük bir deprem etkisi yarattım ve basında oldukça güzel yer aldı. Hemen akabinde ise “Sertaç Darcan ile Moda Sohbetleri” nin kapılarını araladım. Ankara’da bu zamana kadar gerçekleşmeyen bir ilkti yine. “Sertaç Darcan ile Moda Sohbetleri” ile Türkiye’nin ünlü moda tasarımcılarını ve moda fotoğrafçılarını Ankara’da ağırladım. Ev sahipliği için başta Radisson Blu Hotel Ankara, Cer Modern ve Swissotel Ankara’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekleştirdiğim moda sohbetleri ile Ankara’da moda rüzgarları estirip bu şehirde de böyle başarılı eventlerin olabileceğini gösterdim.

Stil danışmanı olarak birçok iş alanında danışmanlıklar yaptınız ve çok konuşuldunuz. Devam ediyor mu danışmanlık durumu?

Evet, bir dönem stil danışmanı olarak 80’e yakın iş insanına danışmanlık yaptım. Gerçekten şu an baktığımda nasıl yetişmişim ve yapmışım ben bile kendime inanamıyorum. Tamamen başlı başlına bir meslek ve iş! Uzun bir süredir yapmıyorum danışmanlık işini, çünkü mesleki anlamda altı, yedi iş birden yaptığım için çok da artık zamanım kalmıyor.

Global markalarla ile buluşmak gerçekten zor mu? Nasıl bir iletişim içinde bu buluşmalar oluyor?

Aslında global markalarla buluşmak, sizin de dediğiniz gibi öyle hemen olacak bir buluşma tabi ki olmuyor. Global markalar inanılmaz titiz çalışıyorlar ve güvenmeden asla size markasını teslim etmiyorlar. Ben Instagram hesabımı çok iyi kullanıyorum ve yönetiyorum. Bu durum size öncelikle bir artı kazandırıyor. Daha sonra ise paylaşımların ve sosyal medya enerjinin iyi olması size bazı kapıları açıyor, tıpkı global markaların sizi bulduğu gibi.

Uzun bir pandemi süreci tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de devam ediyor. Bu pandemi bittiğinde yeni projeleriniz olacak mı?

Evet, maalesef çok uzun süren bir pandemi sürecimiz oldu ve hala da devam ediyor. Bu pandemi süreci bittiğinde tabi ki ajandam dolu ve birçok bekleyen projelerimiz mevcut. 3 yıldır devam eden “Sertaç Darcan ile Moda Sohbetleri” ile yine özel bir konuk ağırlayacağım, bununla birlikte birçok marka ile eventler gerçekleştireceğim. Ama öncelikle bu sürecin bitmesi gerekiyor ki tekrar sağlıklı bir şekilde bir araya gelebilelim.

Son olarak Sohhox DERGİ okurları  neler söylemek istersiniz?

Sevgili Kadriye hayata dair yayınlanan yazılarını ben de takip ediyorum ve çok k keyifle okuyorum. Yeni çıkacak olan kitabınıda sabırsızlıkla bekliyorum. Öncelikle  köşende beni konuk ettiğin için çok teşekkür ederim ve umarım ki pandemi bittiğinde  sağlıklı günlerde yeni projelerde birlikte olacağız. Sohhox dergiye yayın hayatında başarılar dilerim.

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles