spot_img

Yasin Gülşener

Sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz ?

Yasin GÜLŞENER  : 1975 İstanbul doğumluyum. İlk orta lise tahsilimi İstanbul’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum. Lise ve üniversite hayatım boyunca, basketbol ve turnuvalara katıldığım masa tenisiyle sporun içerisinde oldum. Baba tarafından İzmir’li anne tarafından Rizeliyim. Hem Egeli hem Karadenizli olmak benim hayatıma inanılmaz bir zenginlik kattı.

Babamın ve ailesinin mühendis ağırlıklı ve akademik kariyer odaklı olması benide aynı eğitime yöneltti, ama Annemin ailesiyle büyüdüğüm için dede’min müteahit olması inşaat sektörüne olan ilgimi ve bilgimi arttırmış oldu.

İş hayatımda sırasıyla KLM, Pipe Life İnternational, Arılı firmalarında idari ve yönetim kadrolarında çalıştım.

İş gereği olmakla beraber 3,5 yıl tüm Türkiye’yi dolaştım diyebilirim. Bu benim için inanılmaz bir deneyim ve kültür zenginliği oldu. Türkiye geneli insanlarımızın hem yaşam tarzlarını hem de ticari anlayışlarını yerinde tespit etme ve deneyimleme imkanına erişmiş oldum,,..

2009 yılında kendi şirketim olan Kadı Yapı inşaat firmasını kurdum. Firma olarak iç mimari ve bina içi mekanik konularında sektöre hizmet verdik. Daha sonrasında 18 yıllık bilgi birikimine ve profesyonel iş ahlakına sahip Remax Piramit ailesiyle yollarımız kesişti.

Mühendislik ve inşaat sektöründen edindiğim tecrübemi 18. yılındaki Remax Piramit ofisiyle birleştirdiğimiz zamandan itibaren doğru yerde ve doğru işte olduğuma karar verdim.

İlgi alanlarım arasında teknoloji (yapay zeka ,big data crm nlp) ve tüm Türkiye’yi gezerken kahvaltı bazında yöresel lezzet avcısı bir kahvaltı gurmesiyim. Amatör olarak fotoğraf çekmeye bayılıyorum ve özellikle yaşadığım yerdeki güzellikleri diğer insanlarla paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.

Sorumlu emlak danışmanı ne anlama gelir ve amacı nedir? fark yaratan bir danışman nasıl olmalıdır?

Sorumlu emlak danışmanı; Devletin sınavla vermiş olduğu danışman yetkisine sahip, dürüst vizyoner, çalıştığı emlak bölgesine ve alanına hakim bir gayrimenkul profesyonelidir.

Amacımız; Gayrimenkul sektöründe alım ya da satım yapmak isteyen insanlara, hayatlarının bu önemli kararlarından bir tanesinde, güncel ve doğru bilginin ışığında etik değerleri gözeterek yol göstermektir.

Fark yaratan danışmanın en başta empati yeteneği ileri seviyede olmalıdır. Karşısındaki insanın tam olarak ne istediğini ya da ihtiyacının ne olduğunu anlamalı, nezaket kurallarıyla örülü iletişimini güncel ve derin emlak bilgisiyle harmanlamalıdır. Teknolojik sistemlerden mutlaka faydalanıyor olmalıdır.

Ülkemizin, gelişmiş ülkeler seviyesindeki yerini alabilmesi için her sektörde ve her alanda çok daha fazla, teknoloji ve bilim altyapısı olan sistemler kullanması gerekmektedir. Gayrimenkul sektörünün son dönemde teknolojiden ve bilimden yararlandığı noktalar nelerdir?

Toplam kalite yönetimi zihniyetiyle, gayrimenkul sektöründe zaman ve bilginin sistematik bir yaklaşımla müşteri için kullanılması işimizin temel noktasıdır. Bu noktada teknolojiden ve sosyolojiden yararlanmak işimizi sıfır hataya yakın yapmamızı sağlamaktadır.

Sözleşmesini aldığınız bir portföyün birinci dakikasından en son tapuda imza sürecine kadar ki yol haritasında, alıcı ve satıcının psikolojik yapısını tanımlamaktan tutun, piyasadaki satışa çıkmış gayrimenkullerle alıcıların eşleştirilmesine kadar Nlp eğitimleri, Crm ve benzeri programlar büyük fayda sağlamaktadır.

Gayrimenkulün değerlemesi ve piyasa analizi esnasında Endeksa, Fizbot ve Gaboras gibi yapay zeka destekli sistemler nokta atış yapmamıza ve en doğru sonucu bulmamıza yardımcı olmaktadır. İlerleyen zamanlarda Yapay Zeka Big Data ve Kripto paralar çok daha etkin kullanılır hale gelecek ve bu durum hem ticaret şeklini hem de iş yapış şeklimizi olumlu ve daha güvenilir yönde etkileyecektir.

Gayrimenkul işinde geçmiş, güncel ve yarın ki piyasalar hepsi de çok önemli kriterlerdir. Bu bilgilerin edinilmesi muhafaza altına alınması güncel olarak yenilenmesi sektörün dinamiklerindendir. Bu yeni değişim ve teknolojik altyapı anlamında köklü ve kurumsal bir firma olan Remax bize gerekli desteği ve eğitimi vermektedir. 

Gayrimenkul sektöründe hedefleriniz ve ulaşmak istediğiniz nokta neresidir?

Küresel ölçekte, gayrimenkul sektörünün en iyilerini analiz edip, bu çıtanın üzerine çıkmayı nasıl başarabilir ve daha üst seviyelerde sonuç elde edebiliriz onun arayışındayım.

İşine tutkuyla bağlı kendini sürekli güncelleyen ekonomi siyaset ve gayrimenkul piyasalarına hâkim, süreç yönetiminde yetkin bir danışman olmak benim için süregelen bir hedeftir.

Sevgili Sakıp Sabancı’nın dediği gibi, her şeyden biraz bil, ama bir şeyin her şeyini bil.

Benim hayata bakış açım; hangi işi yaparsanız yapın en iyisi olmak için çaba gösterin ve hedefiniz olsun ve bu hedef dünya ölçeğinde olsun.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles