spot_img

Astrolog Nihal Tarauş

İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba 3 Ağustos 1982 İstanbul doğumluyum. Evliyim aynı zamanda bir kız annesiyim. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Özel sektörde 10 yıldan fazla süre Muhasebe-Finans departmanlarında çalıştım. Yolum bir şekilde astroloji ile kesişti. Astrolojide kendimi geliştirmek adına eğitimlerime devam ediyorum. Astrolojiye geçmiş yıllarda yoğun ilgim olmasına rağmen önyargılarım da vardı. Eğitimleri aldıktan sonra astroloji ile ilgili tüm düşüncelerim hayata ,olaylara, insanlara bakış açım değişti. Astrolojiden faydalanmak isteyen kişilere doğum haritası analizi yaparak danışmanlık vermeye yardımcı, olmaya çalışıyorum.

Astrolog olmak için ne gibi eğitimler aldınız?

Temel seviye Öner Döşer temel orta seviyede Nilay Dinç’ten İleri seviyede İlker Şahin’den. Hepsi birbirinden değerli eğitmenlerim ve onlardan öğrenmeye devam edeceğim. Tüm detaylarına hakim olmak isteğimden kaynaklı tüm seviyeleri kısa sürede tamamlamak istedim. Eğitimlerim astrolojinin tüm alanlarını öğrenene kadar aslında hayat boyu devam edecek. Astroloji çok derin bir ilim öğrenecek çok bilgi var.

Doğum Haritası nedir ve neler gereklidir? Doğum Harita Analizi bize hangi öngörüleri verir?

Doğum haritası, kişinin doğduğu anda yer merkezli gökyüzünün haritasıdır. Batı astrolojisinde, gökyüzünün bu görüntüsü bir çember üzerine çizilir. Haritanın üzerine çizilen 360 derecelik daire kişiyi temsil eder. Bu daire 12 eve ayrılır ve bu evlerde yerleşen gezenler birbirleri ile kurdukları açılara bakılarak kişinin tüm hayat konularına dair bilgiler verir.Doğum haritası çıkarmak için kişinin doğum tarihi,yeri,saati bilgileri gereklidir.

Her ülkenin, her olayın hatta yatırım araçlarının ya da kurulan bir işyerinin natal haritası vardır. Doğum haritası analizi bireysel olarak evlilik, kariyer, sağlık, eğitim, çocuklar kısacası hayatımızın her alanına dair öngörülerde bulunabiliriz. Kaderimizi değiştiremeyiz fakat yaklaşan olaylara karşı önlem alabilir kendi irademizin yönettiği konularda doğru kararlar alabiliriz. Astrolojik öngörüler istatistiki bir çalışmadır kesinlik yoktur. Bu öngörülerin gerçekleşme ihtimali %80 diyebiliriz.

Bakacağımız bu harita aslında bir nevi hayat boyu bize rehberlik edecek bir haritamıdır.

Evet natal haritamız kader planımızdır. Harita vaad ettiklerini gerçekleştirmeye çalışacaktır. Olumlu olumsuz tüm olayların farkında olup zamanlama maksimum faydalanma ve önlem almamız gereken durumlar olabileceğinden   hayat boyu faydalanmak yıllık öngörüleri dikkate almak avantaj sağlayacaktır.

Bunun için okuyucularımıza size instagram’dan ulaşabilir mi?

Elbette @astrolognihal instagram hesabı ve astrolognihal@gmail.com dan bana ulaşabilirler.

Kısaca örnek bir çalışmadan bahseder misiniz insanlar neye sahip olacaklar?

21 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen Kova burcundaki Jüpiter ve Satürn kavuşumu çok önemliydi teknolojinin hızla ilerleyeceği önemli keşiflerin icatların olacağı bir dönemdeyiz ve bu süreç önümüzdeki yıllarda da görmeye devam edeceğiz. Nitekim Mars ile ilgili başarılı çalışmaları hep birlikte gördük. Önümüzdeki yıllar uzay bilim teknoloji para sistemlerinin değişimi bilginin önem kazanacağı halkın özgürlüklere daha fazla önem vereceği bir süreçteyiz. Bazı Devlet liderlerinin değişeceği doğa olaylarının artacağı iklim değişikliğinin konu olacağını bilginin para kazandıracağı kapitalizmin yok olmaya başlayacağını görebilmemizde mümkün. Bu kadar büyük değişimde alışkanlıklarımızdan günlük yaşamımıza kadar bu değişimi insanlar da yaşayacaktır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles