spot_img

Serap Özdağ

Yaşamsal ve kendiliğinden gerçekleşen aktivitemiz olan nefes alıp vermenin bedenimizin fiziksel sağlığı üzerine faydaları sınırsızdır. Bir çok ağrının, solunum, dolaşım ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının nedeni yeterli ve sağlıklı nefes alıp verememekten kaynaklanır. Yanlış ve yetersiz alındığında kilo almaktan tutun da elinizin kolunuzun kalkmak istemeyişine bile sebep olur. Bir çok rahatsızlığı doğru ve yeterli solunumla şifalandırabilirsiniz.

Bütün fiziksel şikayetlerinizin dışında nefes kendimizle olan bağımızı da kurar. Günümüz insanlarının çoğu neyi neden yaptığından çok çözüme odaklı ilerlemeyi tercih edenlerden oluşuyor. Bazı günlük rutin işleri yapmaktan tutun da çok önemli ilişkileri bile robot tepkileri ile ilerletiyoruz. Bu durum giderek çoğunluğun kendini yalnız hissetmesine neden oluyor. Otomotik yapılan ve gerçekten kendimiz için yapıp yapmadığımızdan emin bile olamadığımız yapılacaklar, yapılması gerekenler listelerimiz var hepimizin. Bilinçli nefes egzersizlerini düzenli yapmaya başladığınızda uykularınız düzene girdiği gibi uyku sürecinde gördüğünüz rüyalar da size içinizdeki bilgeden gelen cevap anahtarlarını taşır.

Daha çok kendinizde ve neyi neden yaptığınızı ne hissettiğinizi fark ederek yaşarsınız. Günün çoğunluğunu başkalarını mutlu edecek listeleriniz yerine iç ve dış dengenizi koruyarak yaşamanın değerini bilirsiniz. Doğru Nefesle birlikte rüyalar yoluyla karar veremediğiniz durumlara içinizdeki bilge tarafınızdan iyiliğinize olan cevapları alırsınız. Yetişkin bir insan olduğumuzda sürekli kendini güncelleyen hedeflere sahip oluyoruz. Her hedefe odaklandığımızda gerçekleştiğinde sonsuz mutluluğu bulacağımıza da kendimizi ve çevremizi inandırıyoruz. Fakat yıllar ilerledikçe aslında hedeflerin hiç bitmediğini koşullu mutlulukla da işlerin yürümeyeceğini anlıyoruz. Bu anlayışla da zorunluluklardan uzaklaşmak için çareler arıyoruz. Çarenin gerçekten içimizde her nefesle birlikte tazelendiğini farkettiğimizde asıl mutluluğa göz kırpmış oluyoruz. Hayatı, kendi derinliğimizin farkına vararak yaşadığımızda yönünü kaybeden kendimizi bularak, mutlu oluyoruz. Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles