spot_img

Özlem Bilgi

1986 Kütahya doğumluyum.Anadolu üniversitesi Spor Yönetimi mezunuyum.
Profesyonel Yaşam Koçu’yum.

İnsanlarla yaptığım görüşmelerle kendi yolculuğuma renk katıyorum her an bir şey öğreniyorum onlardan.

İnsanların salt doğup,büyüyüp,iyi bir eğitim alıp,güzel evlerde,güzel aileleriyle yaşayıp ölmek için Dünya’ya gelmediklerine inanıyorum…

Bütün insanların hayallerinin ve hedeflerinin aynı olduğu,adeta bir labirentte sıkışmış gibi yaşadıkları hayatlara tanık olunca;farkındalık kazandırabilmek,onlara kendi güçlerini,kendi hayatlarının senaryosunu nasıl yazabileceklerini ? hatırlatabilmek için çıktım bu yola sevgiyle…
Biz yolculuklar hep dışarıda bir yerlere ulaşabilmek için yapılıyor zannediyoruz,fakat aslında dıştan içimize doğru yapacağımız yolculuklar bizi gerçek benliğimizle tanıştırıyor.Her neyi arıyorsak içimizde !

Yüzyıllardır insanların büyük bir çoğunluğu,sol beyin odaklı yaşamaya çalışıyor.Sağ beynin sanatsal,yaratıcı,iyi niyet,duygu,sezgi,sempati,empati,his ve şefkat programlarını aktive edemiyorlar.Bu toplumda genel olarak huzursuzluk hissi uyandırıyor.İnsan Dünya’ya kendinden kendini doğurmaya geliyor ve maalesef bunu sadece sol beyinle yapamıyor.

Modern fiziğin geldiği nokta da gerçeklik(yaşama dair gerçeklik)kuantum bakış açısıyla,sol beyin algısından bir nevi sağ beyin algısına açıldı diyebiliriz.Yani maddeden öte manayız,zihinden öte bilinciz,bedenden öte enerjiyiz,insandan öte kutsal varlıklarız biz.Ve Yaradan tarafından çok seviliyoruz.

Eğitimlerimde ve seminerlerimde gerçekten kim olduğumuzu anlatıyorum insanlara.Öz bilgi’ye herkesin ulaşabileceğini biliyorum…
Peki nedir bu Öz bilgi ? Bütün insanların Dünya’ya gelmeden önce sahip olduğu fakat Dünya’ya bedenlendiğin de unuttuğu Öz’den gelen bilgi…

Yeterli içsel yolculuğu sağlayıp,yaşamın sırlarını ve evrensel yasaları anlayabilirsek Öz bilgi’ye hepimiz ulaşabileceğiz…
Niyetim insanların (özellikle kendini bir labirentte kaybetmiş olanların) potansiyellerini onlara fark ettirip kendi güçlerini ellerine almalarını sağlamak.

Hayatta karşımıza çıkan her sorunla boğuşacak,geçmişin içinde kaybolacak ve sürekli gelecek hakkında endişe duyacak kadar çok kalmayacağız.
Kısacık bir ziyaret için geldik.
“Olabileceğimiz en iyi insan olmaya geldik”
“Ruhu hatırla”
Etten kemikten yaşamların ötesine yolculuk mümkün.Koşulsuz sevgi ve inancımızla ölümün bir son değil sadece bir geçiş olduğunu anlayacağız.

Evrende ki her şey enerjidir ve her şey birbirine görünmez iplerle bağlıdır.Bu yüzden kendimiz adına ne yapıyorsak,bu kollektifte de aynı enerjiyi çoğaltacak.

Burada geçirdiğimiz zaman içerisin de Dünya’yı sahiplenmekten vazgeçersek,özgür bırakabilirsek şayet;işte o zaman bizlerde özgürleşeceğiz…

Ötesi her zaman var ve ötesi ve ötesi ve ötesi…
Öz bilgin içinde senin onu “OKU”manı bekliyor.
Uyan güzel ruhum…
Sevgiyle ve kolaylıkla
Işık olsun…

Özlem Bilgi’yi insanlar nasıl tanıdı?
Yazılarımı kendim yazıp kendim okumaktan çok sıkılmıştım:)Ve ünlü bir düşünür gibi yazı yazabildiğimi farkettiğim de;)insanlar beni tanımalı dedim:)Kalbimden dilime ve ordan kalemime doğru olan bir akışı paylaştım ve hayatım da verdiğim en cesur karardı.İnsanlar tarafından çok ilgi gördü ve dikkatlerini çekti çünkü artık labirentlerde yaşamak istemiyorlardı.
Size bir kaç özelliğimden bahsedecek olursam;
En sevdiğim renk “bütün renkler”
En sevdiğim müzik “içinde sevgi barındıran,öz’den gelen müzikler”
En sevdiğim aksesuar”Gülüşüm”
Hangi takımı tutuyorum “Yıldız takımlarını”;)
Bu röportaja zaman ayırıp okuduğunuz için siz değerli takipçilerim ve bu fırsatı bana veren emeği geçen sohhox ailesine çok teşekkür ederim.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles