spot_img

Ayşe Nur Bakım

 1. Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1984 Manisa/Demirci doğumluyum. Ortaokul yıllarımdan beri kişisel gelişim ve psikoloji alanlarına ilgim oldu. Ancak öğrenim hayatım bu alanların dışındaydı. Uzun yıllar boyunca yaşadığım deneyimler beni tamamen kişisel gelişim ve spiritüel alanlara girişimi sağladı ve profesyonel anlamda bu alanlarda hizmet vermeye başladım.

Sık sık atölyeler de açmaktayım. Bunlar; Bolluk Bereket, Ruhuna Ve Aşka Yolculuk, Meditasyon ve Yüz Yogası gibi atölyeler. Atölye sonunda katılımcıların değişimine şahit olmak beni mutlu ediyor.

Herkesin içinde açığa çıkmak isteyen potansiyelleri vardır. Aslında danışmanlıklarımda yaptığım tek şey onların bunu fark etmesini sağlamak. Hani bazen tek bir dokunuş hayatımızda mucizeler yaratır ya, bizlerin yaptığı o küçük dokunuştur. Bu dokunuşların geri dönüşleri doğru yolda ilerlediğimi gösteriyor bana.

Aslında sadece ben katkı sağlamıyorum, danışanlarım ve benden eğitim alanlar da bana katkı sağlıyor. İnsan birbirine vesiledir hep. Bu alanda ilerlemem onların sayesindedir.

Şu anda eğitim ve danışmanlık verdiğim tüm alanları önce kendim deneyimledim. Bana iyi geldiğini gördüğüm anda insanların hayatına dokunmak istedim. Eğitimlerimde uluslararası geçerliliğe sahip sertifika vermekteyim.

Şubat ayında “Kadınlığına Uyan” kitabım çıktı. Kadınlara özel gibi gözükse de erkek okuyuculardan da geri dönüşler güzel oluyor. Bu da beni mutlu ediyor.

Hayatı boyunca araştırmayı ve öğrenmeyi seven bir insan oldum. Bu yüzden şuanda Sosyoloji okumaktayım. Benim için hayat bir deneyim ve öğrenim alanı. Hayatı bu şekilde gördüğümüzde daha keyifli hale geliyor. İnsan bence hep kendini geliştirmeli. Böylece hep bir amaca sahip oluyoruz.

Eğitim Ve Danışmanlık verdiğim alanlar;

 • Cosmic Energy Healing Progressor
 • Nefes Koçu
 • Yaşam Koçu
 • Quantum Eğitmeni
 • EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) Eğitmeni
 • Usui Reiki Master/Teacher
 • Hipnoz Uzmanı
 • Meditasyon
 • Numeroloji Eğitmeni
 • Yüz Yogası Eğitmeni
 • Meridyen Terapisi Eğitmeni
 • Spiritüel Koç
 • Neden böyle bir alan seçtiniz?

Benim için insan bedenden ibaret olmadı hiçbir zaman. İnsan ruh, beden ve zihin olarak bir bütündür. Birçok sınavdan geçtim bu hayatta, bunların yanında sağlıksal bir çok problemde yaşadım. Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı, hayatımı altüst eden migren, ileri düzeyde bir ülser, alerjiler… Açıkçası hepsinin altında sadece fiziksel bir neden olmadığının farkındaydım. Çok genç yaşta sahip oldum bu rahatsızlıklara. Birçok doktora gittim. Ancak ne yazık ki geçici çözümler ve iyileşmeler gösterdim. Modern tıbba elbette ki karşı değilim. Ancak altta yatan sebepleri bulursam tamamen şifalanabileceğimi biliyordum.

İnsanı insan yapan şeylerden bir tanesi duygularıdır. Ama ne yazık ki, bunları baskılamayı öğreniyoruz ve böylece duygu birikimleri ile birlikte zihin ve beden de çökmeye başlıyor.

Doğduğumuzda ise ilk öğrendiğimiz duygu korkudur. “Aman canın yanar, aman dikkat et, insanlar seni üzmesin…” Hatta ne yazık ki Allah’ı sevmeyi öğrenmek yerine ondan korkmayı öğreniyoruz çocuk yaşlarda. Böylece hayatın güvensiz olduğu bilinci ile büyüyoruz.

Elalem ne der korkusu var bir de. ? Elalem canavarı yüzünden duygularımızı yansıtmakta zorlanıyor ve hayallerimizi erteliyoruz.

Rahatsızlıklarım sonucunda tüm bu anlattıklarım zihnimde uçuştu.

Kişisel gelişim ve psikolojik kitaplar okumam bana çok fayda sağlamıştı ama bir şey eksikti hep. Bir dönem hayatımın altı üstüne, üstü de altına gelmişti. Öyle bir zamanda tanıştım Kozmik Enerji ile. Terapileri alırken tamamen nötrdüm. Ne işe yarayacağı hakkında bir bilgim yoktu ama kendimi tamamen bu şifaya bırakmıştım. 3. Seansımda inanamadığım şekilde ağrılarım kaybolmuş ve hayatımda her şey yoluna girmeye başlamıştı. Çok heyecanlanmıştım. Sonrasında da kendim için Kozmik Enerji eğitimlerini almaya başladım.

Faydalarını gördükçe ise insanların hayatına dokunmayı seçtim.

Numeroloji eğitimi aldıktan sonra, neyi neden yaşadığımı fark ettim. Ve zaten kaderimde şifa yolculuğunun olduğunu gördüm.

Bu alanı seçmemdeki en büyük sebep, ben ve hayatım değiştiyse, bunu başkalarının da yapabileceğini göstermekti.

 • Bu eğitimlerin ve terapilerin maliyetlerinin yüksek olduğunu duyuyoruz. Bu hizmetleri almak için maddi olarak zorlanan var mı?

Ben Kozmik Enerji seanslarına başladığımda bir kuruş param yoktu ve işsizdim. Ama kendime yatırım yapmazsam hep o şekilde kalacağımı biliyordum. Borç aldım öncesinde, 3. Seansımda işe girdim.

Ben tek başına bir anneyim. Fakat şunun da bilincinde oldum hep; neye yatırım yaparsanız, hayatınızda onlar çoğalır. Ben iyi olmazsam çevremdekilere nasıl fayda sağlarım ki? Eğitime ve kitaplara verdiğim paraya hiç acımadım. Çünkü her defasında beni bir tık daha ileriye taşıdılar.

Eğer kendinize yatırım yapmazsanız istediklerinizi çoğaltmanız pek de mümkün olmuyor.

Baktığınız da bir tüketim toplumuyuz. İhtiyacımız olmayan şeyleri bile satın alabiliyoruz. Eğitim alırken, yapmış olduğum gereksiz alışverişleri düşünürüm. ?

Hayatınızdan memnun değilseniz eğer, orada ters giden şeyler vardır. Ve yaşamınızda ilerlemek, kazanmak, başarmak istiyorsanız kendinize yatırım yapmaktan asla vazgeçmemelisiniz. Ben aldığım tüm eğitimlerin maliyetlerini yine eğitim ve seanslardan geri kazanabiliyorum.

Yani eğitim ve seanslar aslında sizin faydanızadır. Asla kaybettirmez. Belki ilk başlarda, o gereksiz alınan şeyleri almazsınız ancak sonrasında size kazandırdıklarını gördükçe doğru yolda olduğunuzu anlarsınız.

 • Mesleğinizde en çok sevdiğiniz şey nedir?

Danışan ve eğitim alanların dönüşümleri. Danışanlarımın şifalandıklarını, içsel potansiyellerini ortaya koyduklarını, kendilerine güvendiklerini ve hayat yolunda kapılarının açıldığını gördükçe çok mutlu oluyorum. Eğitim alanların başarılı olduklarına şahit olduğumdaki keyfimi anlatmam mümkün değil. Onlara “Boynuz kulağı geçsin.” Derim hep. Ben danışan ve eğitim alan kişilerle iletişimimi asla koparmıyorum. Çünkü çıktığımız bu yolculukta muhteşem dostluklar yaratıyoruz.

 • Sadece enerji değil birçok alanda da kendinizi geliştirdiğinizi görüyoruz. Bunun sebebi nedir?

Enerji tekniği ile, kişinin enerjisi yenileniyor, blokajları çözülüyor, bütünsel anlamda şifalanmakla kalmıyor aynı zamanda hayatsal anlamda da güzel şanslar elde ediyor. Ancak zaman içerisinde bazen tek başına yeterli gelmediğini ve bazı kişilerin enerjiye inanmadıklarını gördüm.

Ben şifa sürecini yarım bırakmayı sevmiyorum. Bu yüzden de nefes terapisine ihtiyacı olana Nefes Koçluğu yapıyorum. Duygusal olarak birikim sağlamış ve artık tükenmişlik yaşayan, travmalarını çözümleyemeyen kişilere EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) uyguluyorum. Sigara, alkol bağımlılığı olan  ve çok daha güçlü travmalar yaşayan kişilere Hipnoz uyguluyorum. Düşüncelerine yapışmış olumsuz inançlar için hem hipnoz hem de kuantum tekniğini uyguluyorum.

Yani herkesin yaşadıkları farklıdır ve farklı tekniklerle dönüşüm yaşarlar. Tıpki bir ilacın birine iyi gelirken, diğer kişiye iyi gelmemesi gibi. Birçok teknik kullanıyorum. Çünkü ben insanların hayatına dokunmayı seviyorum.

Diğer teknikleri ve detaylı bilgileri www.anbegitimdanismanlik.com adresinden öğrenebilirler.

Önemli bir konu daha var. Bizlerin teşhis koyma gibi bir yetkisi yoktur. Ve hali hazırda tedavi süreci var ise, kişi bu tedaviye devam etmelidir. Çünkü bizler modern tıbbın yanında tamamlayıcıyız.

 • Teşhis ve tedavi için modern tıbbı öneriyorsunuz. Peki danışan olarak almadığınız kişiler var mı?

Elbette ki var. Eğer konu ve durum beni aşıyorsa mutlaka uzman bir kişiye yönlendiriyorum. Ben de rahatsızlıklarımda mutlaka bir doktora görünüyorum. Doktorlara sonsuz saygım vardır.

 • Birçok alanda eğitimler veriyorsunuz. Peki eğitimlerinizi kimler alabilir?

Eğitimlerimi farkındalığa ulaşmış, kendini geliştirmek isteyen, bu alanda çalışmak isteyen herkes alabilir. Ev hanımlarından tutun, öğrenci olan hatta doktor olan kişilerden bile eğitim alanlar var.

 • Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

​Kendini küçük görmeyi bırak. Sen yürüyen evrensin.

Büyük bir potansiyelle doğdun. İdeallerin, hayallerin, gerçekleştirmek istediklerin var. Kanatların var. Sürünmek için değil, uçmak ve yaşamak için doğdun. Elinde ipin var olduğunu bilirken ne diye kuyunun dibinde durmaya devam edersin? Evren senin dışında değil, evren senin içinde.

Mevlana Celaleddin_i Rumi

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles