Bige Gürışık

Merhaba, ben Bige Gürışık

Renk ve Stil Danışmanı / Eğitmeniyim.

Çalışma hayatıma 2001 yılında kurumsal bir şirkette başladım. Türkiye’nin önde gelen markalarında İnsan kaynakları ve Eğitim profesyoneli olarak çalıştıktan sonra danışmanlık yapmaya başladım. Kurumsal şirket çalışanlarına çeşitli konularda eğitim verirken bir yanda ICF (uluslararası koçluk federasyonu) onaylı bir koçluk programını da tamamlayarak bu beceriyi de kendime kattım.

Aslında çocukluktan bu yana benim için bir hobi olan renk ve stil konusunda da duayen olan Oya Komar ve Gülhan Deveci’ den bu konuda aldığım eğitimlerle de kişisel Renk ve Stil Danışmanlığı da yapmaya ve bu konularda eğitimler de vermeye başladım.

Renk Danışmanlığı Nedir, Nasıl Yapılıyor?

Hepimizin derisinde cilt alt tonu dediğimiz farklı renk tonları var. Gün içinde kullandığınız renkler de işte bu alt ton ile etkileşime girerek cildinizin ışıldamasına ya da kararmasına hatta sararmasına neden oluyor.

Renk danışmanlığıyla o kişiyi parlatacak olan doğru renk tonlarını belirliyoruz.

Bunun için önce ayna karşısında bir renk analizi yapıyorum. Burada farklı renk tonlarından özel kumaşları kişinin üzerine yerleştirerek, o kişiye özel olan renk paletini oryaya çıkarıyorum. Bu renk tonlarını kullandığınızda daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşuyorsunuz.

Renk Analizi Nedir?

Hepimizin derisinde cilt alt tonu dediğimiz farklı renk tonları var. Daha sarımsı daha beyazımsı daha grimsi gibi. Gün içinde kullandığınız renkler cildinizin alt tonu ile karşılıklı bir etkileşime girerek cildinizin ışıldamasına ya da kararmasına neden oluyor. Bazen sararma da yapabiliyor.

Renk analizi ile kişinin doğru renk tonunu bulmaya çalışıyoruz. Bu şekilde yüz daha genç, daha dinamik ve yukarı doğru gözüküyor. 

Renklerin genel bir enerjisi var. Ama o genel enerjiden ben hangi gruptaysam, o tonu kullandığımda yararlanabiliyorum. 

Gerçekten bazı renkler o kadar o kişiyi karartıyor ki daha yaşlı daha sönük daha aşağıya doğru bir yüz gösteriyor.

Renk Analizinde tek bir renk mi çıkıyor?

Tek bir renk değil. Bir renk skalası çıkıyor aslında. Bir kartela veriyorum seansın sonunda. Diyorum ki bu tonlar sizin hayatınızda sizi en parlatan tonlar. O yüzden burada bizim derdimiz renkten öte tonlar. 

Renk Analizinde çıkan renkler nerelerde kullanılabiliyor?

Giyimde, makyajda, ev ve ofis dekorasyonunda yani içinde renk olan her yerde kullanabiliyoruz.

Renk ve Stil Danışmanlığı için okuyucularımız size nasıl ulaşabilirler?

Öncelikle @bigenin_stili instagram hesabımdan renk ve stil konusunda ipuçları içeren paylaşımlarımı takip edebilirler. Bu hesaptan ya da bigeninstili.com web sitem üzerinden bana her zaman ulaşabilirler.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles