spot_img

Elçin Temizişler

Ben Elçin Temizişler, 1969 Amasya doğumluyum. Gazi Üniversitesi İktisat bölümünü yarım bırakıp evlendim. 3 çocuk büyüttükten sonra okulumu bitirdim.

Çocukluğumdan beri tam bir kitap kurduyum. Ayrıca tam bir gezgindim. Pandemiden önce birçok ülke gezdim. Gezeceğim rotaları belirlemiştim ama dünyayı saran salgın yüzünden sonraya ertelemek zorunda kaldım.

Genel olarak stabil kalmayı becerebilen bir insan değilimdir. Her yeniliği merak eder onu mutlaka deneyimlemek isterim. Yemek yapmak da tam bir terapi alanın benim için. Yeni tarifler denemek, tattırmak, paylaşmak farklı bir haz duygusu yaşatıyor bana. Tam da bu duygularla bundan 6 yıl önce bir sosyal medya hesabı açarak yaptığım yemekleri paylaşmaya başladım. İlk olarak bu kadar ilgi göreceğimi tahmin etmemiştim. Şimdilerde 100 bine yaklaşan bir takipçi kitlem var. Onlarla bir şeyler paylaşmak güzel bir duygu. Sadece tarif paylaşılıyor gibi düşünülmemeli. Mutfağımdaki sıcaklık karşı tarafa güzel yansıyor ki benimle en özel anlarını, dertlerini, zevklerini paylaşan birçok insanın varlığı mut lu ediyor. İnsanların kalbine dokunuyor olmak, farklı bir sorumluluk da yüklüyor insana. Hikayelerimde de hayata dair birçok şey paylaşıyorum.

Sayfam farklı mecralarda da ilgi görmüş olmalı ki birçok televizyon programına da katıldım. Amasya mutfağına ait yemekler yaparak ilimin tanıtımına da katkıda bulundum.

Birçok projede daha yer almayı planlarken salgın dönemi girdi. Bundan sonra –yeni normal döneminde- farklı projelerde yer almayı hedefliyorum. Bana vermiş olduğunuz bu fırsat için SOHHOX dergisine çok teşekkür ederim.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles