spot_img

Emine Şirin

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Emine Şirin kimdir?

Emine Şirin 20/08/1981 yılı Gölcükte 5 çocuklu bir ailenin 4.çocuğu olarak dünyaya geldim. Eğitimimi Türkiyede tamamladıktan sonra Evlendim ve Belçikaya yerleştim, 18 yıllık evliyim her biri birbirinden tatlı 3 kız annesiyim. Şuan HPN AKADEMİ bünyesinde mizaç ve astroloji eğitmeniyim. Belçika’da bir huzur evinde partime olarak  memurluk yapıyorum, yaşlılarla iletişim kurmayı, muhabbet etmeyi, onların hayat hikayelerini dinlemeyi çok seviyorum.  memurluktan artan zamanda ek iş statüsünde kliniğimde spritüel tedaviler uyguluyorum. Hem eğitim alıyorum hem veriyorum, hayat yolculuğunda tekamülümüzü tamamlarken insanın öğrenecekleri bitmiyor, bir eğitim başka bir eğitimi doğuruyor, Peygamberimiz sav derki; ya ilim öğrenen ol, ya öğreten ol, yada dinleyici ol. Bende bu hadisi benimseyip içselleştirdim. İlim alanları farklı olsada her ilim insanı bir basamak yükseltir, bu değişmez bir yasadır. Aldığım her eğitim önce hayatımda içselleştirdikten sonra çevreme yardımcı olmaya başladım.

 Benim ilk eğitim yolculuğum Deneyimsel Tasarım Öğretisiyle başladı, sonra sırasıyla hacamat, sülük, Ynsa Akapunktur, bilinçaltı uzmanlığı, eft, nlp, emo, emdr, yaşam koçluğu, bio enerji, nefes koçluğu, hipnoz uzmanlığı, medical hipnoz, manuel hipnoz uzmanlığı, theta helling, mizaç, fitoterapi, astroloji, iridoloji, el dilden hastalık teşhisi, kadim ilimler, kadim cinsellik öğretisi. Hala devam eden eğitimlerim ise, ileri seviye astroloji, hipnoz eğitmenliği eğitimi, ve ileri düzey fito terapi eğitimlerim devam etmektedir.

Birçok çalışma alanınız olduğunu görüyoruz. Bize biraz bu alanlardan bahseder misiniz?

Evet pek çok çalışma alanım var, fakat hiçbirini birbirinden ayırt edemiyorum. Pek çok insan şuna inanır, insan her dalda uzman olamaz yada her dalı uygulayan doğru değildir diyenler vardır. Oysaki hayat çok çeşitlidir, insan denilen varlıkta sayısız mekanizma vitamin vs vs gerekirken nasıl diyebilirizki tek bir yöntemle hastalıkları iyileşsin. Örnek; bizler tek çeşit beslenmiyoruz değilmi ! tek çorba içenin bile içinde su tuz yağ sebze soğan olur. Bizler beslenme, psikoloji,ve manevi yönlerimizle beraber beslememiz gerekir, bunlara hitap etmediğimizde herbiri ayrı arıza vericektir, bu arızaları nasıl tek bir yöntemle düzeltebiliriz!. O yüzden çok çeşitli spritüel tedaviler uyguluyorum, çünkü herkesin hastalık oluşumu farklı farklıdır, bir hipnoz herkese uygun olmayabilir, yada tek mizaç tedavi için yetmeyebilir, yada tek Akapunktur yetersiz gelebilir, insanlar herbiri için ayrı ayrı yere gitmiş olsa, bu hem yorucudur hem kafa karıştırıcı olucaktır. Çünkü danışmanlıklarda kimse  senin derdinin çaresi bende değil demiyor malesef, insanı kullanıyor kullanıyor tabiri caizse, sonra düzelmeyince eee ben başkasında sonuç aldım sende sorun var deyip açıklama yapıyorlar. Zaten sorun var olmasa niye gitsin değilmi !

Halbuki yine hadisi şerifte efendimiz  (sav) bize çok güzel mesaj vermiştir anlıyana. ‘kendin için istediğini başkası için istemedikçe iman etmiş olmazsınız’. Şahsen ben kendi nefsimce bu şekilde ondan ona sürünmeyi istemediğim için başkası içinde aynısını düşünüyorum. Mesela buna örnek bir danışanımın oğlu madde bağımlılığı için gelicekti, ön görüşmede gencimizin iradesi olduğunu sadece bırakmayı istemediğini tespit ettiğimde, ona yardımcı olucak madde bağımlılığında uzman  bir başka yaşam koçuna yönlendirdim, çünkü gencimizin yaşam amacı hedefi gayesi yoktu bunları kazanmış olsa zaten iradesiyle bırakıcak. İstesem ona hipnoz ve mizaçla tedavi edebilirim diyebilirdim. Daha kısa ifade etmek gerekirse danışanlarım geldiğinde onların durumunu analiz edip, onlara ne gerektiğini iletiyorum, ister yaptırır istemezse yaptırmaz. Sadece şifasının hangi yöntemde olduğunu bilmek bile insanı ferahlatıyor rahatlatıyor. Analiz teşhis tedavinin yarısıdır. Danışanlar her birini tek yerde bulduğunda iş basitleşiyor ve stres faktörüde azaldığı için iyileşme çabuklaşıyor.

Bir danışana çalışmak için analiz yöntemlerini doğru kullanmak gerekir.

Analizlerde uyguladığım yöntemler; hipnoz analizleri, mizaç analizleri, iridoloji ve el dil tırnak teşhisleri. Hatta bu yöntemlerle kişinin sadece gözüne bakarak hangi organında sorun olduğunu bilmek ayrı bir zevk veriyor bana, bilinmeyeni bilmek görünmeyeni görmek kendimi bulduğum yer, güneşim 8. Evde olduğu için  gizemli ilimler benim yaşama sevincim. Sıradan biri ile muhabbet ederken gözlerine bakarak senin karaciğerinde sorun başka yerde arama diyebiliyorum. Tedavilerde analiz %60 ını oluşturur. Telefonla öngörüşme yaptığım danışanımda psikolojik ve bedensel pek çok derdini anlatırken onun sorununun 6 yaşında yaşadığı taciz olduğunu buldum, halbuki gitmediği uygulamadığı yöntem kalmamış fakat kimse onun bu iz ve işaretlerinin tacizden geldiğini bulamamıştı.

Uyguladığım tedaviler ise şöyle;

Hacamat – sülük – hipnoz – astroloji – bio enerji – nefes koçluğu – Akapunktur – mizaç – fitoterapi.  

Fitoterapi Mizaçlar nedir? Kişiye sağladığı faydaları sizden dinlemek isteriz.

Fitoterapi hastanın ihtiyaçlarına göre kişiye özel karışım ve dozajla, bitkilerle kontrollü bir şekilde tedavi etmektir. Mizaç ise doğuştan gelen ömür boyu değişmeyen huy ve karakterlerdir, kainattaki her nesnenin ve maddenin bir mizacı vardır, insan bedeni kainatın mikro kozmozudur, kainatta ne varsa insan bedenindede vardır, bunlara örnek çinko fosfor magnezyum demir gibi vitaminleri örnek gösterebiliriz. Yine insan bedeninde kainatta bulunan ateş hava toprak su elementleri belirli oranda bulunur, hastalıklar da bu elementlerin bazen tüm bedende bazen ise organ organ dengesinin bozulmasından kaynaklanır.

 Karaciğer yağlanması hastalığı su elementinin karaciğere galebe çalmasından kaynaklanır. Tümörler, kanserler ise ateş ve toprak elementinin o bölgede galebe olmasından oluşur, bu dengelerin bozulması bazen yanlış beslenmemizle bazen de yaşanılan aşırı stres ve üzüntüden olabilir. Mizaç bilen kişi stresli zamanlarında nasıl geçirebileceğini bilir.

Fito terapi ile mizaç birbirinden ayrılamaz, mizaç bilgisi olmadan fito terapi doğru sonuca ulaştıramayabilir. Çünkü bitkiler mizacen ve etken maddeleri ile değerlendirilmek zorundadır, yukarıda demiştik herşeyin bir mizacı vardır diye bitkilerin bile mizacı vardır, etken maddesi için verilen hastaya o bitkinin mizacı uymadığında maalesef yan etkileri çıkıp durum dahada kötüleşebilir. Misal kekiğin mizacı sıcaktır, temel mizacı sıcak birine kekik iyi gelmeyebilir fakat temel mizacı soğuk birinde çok çok iyi gelicektir.

Mizaç ilmi Hipokrat la başlamış, Galen ile yan unsurlar bulunup devam edilmiş, ibni sinanın 5. Unsuru yani ruhlar ve kuvvetleri bularak dahada geliştirmiş ve yüzyıllarca tedaviler uygulamıştır. İnsan yedikleri kadardır, İbni Sina ‘yediklerin ilacın olsun demiştir’,

Mizacın faydaları çok fazladır kısaca bahsedeyim, öncelikle kişiler kendi bedenini tanımıyor neden gaz oldu neden reflü oldu neden adet dönemi sancılı oluyor maalesef hiçbirini bilmiyorlar, hastalıklar başlamadan önce iz ve işaretler gözükür, beden alarm verir sesini duyurmaya çalışır uykusuz kalarak, baş  ağrısı vererek kabızlık yaparak eklem ağrıları vererek vs vs pek çok iz ve işaret gözükür. Kişi anlamaz umursamaz, senin ihtiyacın nedir gibi bedeniyle anlaşamaz, beden mecbur kalır hastalanır.

Mizaç bilen bir kişi neden başı ağrıdı, neden kabız, neden vitaminsiz bilir ve hemen beslenmesini düzenler, onlara görede yasaklı yiyeceklerini bilir hastalık oluşmadan önlenmiş olur. Karaciğer kisti olan birinde sadece tam tekmil yasaklarını uygulayarak 1.5 ayda kistin ortadan kaybolması örneği gibi, aslında biz zarar vermesek bedenimize, o herhalukarda yaşama devam içgüdüsüyle kendini tamir edicek donanıma sahiptir. Allahu teala cc insanı yaratıp nasıl kullanılır öğretmezmi!! Kıyamet süresinde mealen ‘insan kendini başıboş bırakılacağınımı sanır’ diye belirtmiş. Bizlerin kullanma kılavuzu astroloji ve mizaçlardır. Astroloji ile yaşam kılavuzumuz mizaç ile beden kılavuzumuzu vermiştir yaratan.

Mizaç bilgisi tek sağlık alanında değil, inşaat sektöründe yön bilgileri ve malzemelerin mizaçlarını bilerek örneğin nemli rutubetli şehirde alçı beton kullanmayarak sağlam yapılar yapabilirler. 

Eğitim eğitmenlik alanında mizaç bilgisi ile ders vererek her öğrenciye eşit davranmış hepsine öğretmiş olarak vicdanı rahat edicektir, örneğin safravi bir talebe yerinde duramaz hiperaktif dahi olabilir onu sınıfta aroma kokular ekleyebilir o çocuğu sakinleştirebilir, balgami talebe akıllı uslu durur fakat çok detay düşünen bir yapısı olduğu için geride kalıcaktır bu onun dersi anlamadığı anlamına gelmez sadece detayları kullanmayı öğrenmesi gerekir bunun için öğretmen rehberlik edebilir.

Yolda yardım lazım oldu diyelim, mizaç bilen bir kişi çevresine bakar ona hayır demeyecek yardımseveri bulur, çünkü dış görünüşte çok fazla mizaç bilgisi yer almaktadır, kaş göz dudak yapıları omuzlar gibi.

Mizaç ilmi ile bedensel ve ruhsal hastalıkları tedavi ederiz hem karakterlerimizi çok iyi bilir ve kullanırız. Tabiki tek mizaçla düzelir gibi bir mantelitemiz yoktur %100 demiyoruz fakat mizaç temel tedavi metodu olarak mutlaka istisnasız olmalıdır. Bunun üstüne diğer tedavi metodları kullanılır. Mesela,   mizaç/hacamat,  mizaç/hipnoz,  mizaç/Akapunktur gibi

Hipnoz tedavisinde de oldukça başarılısınız. Hipnoz ile hangi rahatsızlıklara çözüm bulunabiliyor? Bu seansları nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Hipnozun yardımcı olabildiği konular şöyledir;

Kariyer ve Başarı Hedeflerine Ulaşma

İletişim ve Sunum Becerilerini Arttırma

Topluluk Önünde Konuşma

Sınav Kaygısı İçin Hipnoz Desteği

Sinirlilik/Öfke Kontrolü-Konsantrasyon Arttırma

Yaratıcılık Arttırma-Yas -Süreci ve Hipnoz Desteği

Affetme-Sigara Bağımlılığı-Sağlıklı Yaşam Motivasyonu

Umutsuzluk-Bolluk Bilinci-Aşağılık Hissi-Bellek Geri Çağırma (hatırlama, vb)

Negatif Duygulardan Arınmak-Sanatçılar/Yazarlar İçin Yaratıcılık Arttırma

Öfke Kontrolü-Beslenme Alışkanlıkları –Kilo Kontrolü-Endişeler,

Kaygılar.-Kendine güven (Özgüven Arttırma)-Güvensizlik/Kıskançlık

Fobi ve Korkular (Uçak, Kedi vb)-Aşk Acısı ve Ayrılıklar

Stres Yönetimi-Duygusal Bloklar-Erteleme İçin Hipnoz Desteği

Genel Motivasyon İçin Hipnoz-Genel Kişisel Gelişim-Hedeflere Ulaşma-Suçluluk Duygusu-Sahne Performansı ve Özgüven Arttırma Geçmişi Geçmişte Bırakmak-  Affetme ve Öfke-Panik Duyguları-Mükemmeliyetçilik-Performans Kaygısı-Kötümserlik İçin Hipnoz Desteği-Sorun Çözme Becerilerini Arttırmak-Erteleme Alışkanlığı-Reddedilme ve Ayrılığın Üstesinden Gelme-İlişki İyileştirme-Gevşeme/Rahatlama-Davranış ve Huylar-Değişime Olan Dirençlerin Kırılması-Sorumluluk -Alma Motivasyonu-Huzursuzluk-Öz Farkındalık- Kendini Suçlama / Utanç-Kendini Fazlaca Eleştirme-Benlik Saygısı-Kendini İfade-Self Hipnoz (Kendi Kendine Hipnoz)-Sunum Korkusu-Spor Performansı Arttırma –Sahne Heyecanı-Sahne Performansı Geliştirme-İnatçılık ve Hipnoz Desteği-Ders Çalışma Alışkanlıkları-Gecikme Alışkanlığı-Sporcular için Mental Hazırlık/Performans -Dönemsel Karamsarlıklar- Bilinçaltı Temizliği (Spesifik Konuda)-…Ve Daha Birçok Konu Hipnozun Fayda Sağladığı Konulardır.

Öncelik tabiki ön görüşme yaparak, danışanı dinlemek gerçekten hipnoza ihtiyacı varmı yokmu belirlemek, ön görüşmede odaklanma testleri yaparak kaç seans gerektiğini tespit ediyorum. Hipnoz hakkında çok detaylı bilgilendirme yapıyorum. Ben yüzyüze yapmayı tercih ediyorum online de yapılabilir elbet. Kliniğimde birebir yüzyüze dilerlerse şok / oturarak/ yatarak hipnoza alıyorum Hipnozda danışanlarımın kritik faktörünü aşarak gerçekleştiriyorum, kritik faktör bilinçaltının kapısıdır. Danışanlar kesinlikle uyumuyor uyur ise şayet telkinlerimi duymadığı içn hipnoz faydasız olucaktır. Danışanlar seanstan sonra rahatlıyorlar ve ses tonları uykudan uyanmış gibi kalınlaşıyor, ve bilinç altı nereyi düzeltmek istiyorsa orayı bulup arızayı gideriyor, bundan dolayı da yukarıda çalıştığımız konuları yaparken yan bir şikayet varsa oda kendiliğinden gitmiş oluyor. Hipnoz başlı başına rahatlamadır, kendim de otohipnoz ile kendimi destekliyorum.

Regrasyon birçok kişinin ilgisini uyandıran bir çalışma, Regrasyon seansı ile geçmiş yaşamına giden insanlarda ne gibi değişimler yaşanıyor? Bu çalışmanın öneminden bahseder misiniz?

Piyasadaki regrasyon çalışmaları gerçek regrasyon değildir, kişi transa girip o ana gidip aynı duyguya girmesi onu rahatlatır çözer, örnek biri size gelip birazdan kaza yapıcaksın demiş olsa şok geçirmezsiniz değilmi?…. veya başınızda bir olay geçti çok üzüldünüz bunu 80 kişiye anlatın, inanın daha 80 lere varmadan artık o olay size acı vermeyecektir.  Piyasadakiler bunun gibidir. Buda iyidir pek çok travmalar, kilitler blokajlar çözülür, çözen faktör regrasyon çalışması değildir. Gerçek regrasyon çok zor bir çalışmadır ve tehlike bile barındırabilir kişi o andan geri çıkamayabilir, heleki bir kayıp durumu ise geri gelmek istemeyebilir gibi tehlikeler barındırabilir, uzman ellerde yapılmalıdır. Bu çalışmayı sık kullandığım bir yöntem değil çünkü genelde kimse derdinin kaynağı bu travmasından olduğunu bilmez, etkileri çok başkadır aklına bile gelmez ki benim bu hastalığım şu şu travmadan/tacizden geldi gibi. Dolayısıylada bu tarz sorunla gelen çok azdır. Fakat gelenlerin hepsinde gerçek travmayı ortaya çıkarttığımda sıradan hipnoz ile blokaj çözümü yaparak tavuk karası göz rahatsızlığında bile sonuç alıyoruz.

 Gerçek regrasyon duruma göre gereklidir ve çok etkilidir. Tek seans çözebilir. Değişimlerde gözünü kapattığı an gelen görüntü ve sesler kayboluyor iç huzura kavuşuyorlar. Yüzlerinde bir huzur sakinlik gelip çevreden farkedilir duruma gelirler.

Uzmanlık alanlarınızdan biri olan astrolojiden bahsedelim isterim. Yakın zamanda bizleri bekleyen bir gökyüzü hareketi var mı? Etkileri neler olacak?

Böyle bir soruda bizler yani astrologlar genelde yeni ay dolunaylara bakarız ve ay güneş tutulmalarına çünkü bunlar gündem oluşturur diğerleri çabuk geçen günlük haftalık etkilerdir, bir gezegen burç değiştirdiğindede gündem oluşturur. Jenerasyon dediğimiz gezegenler de birbirlerine kurduğu açılar uzun soluklu olduğu için onlarda yorumlanır, mesela şuan saturn uranus karesi var saturn retroda tekrar kare yaptı ileri giderken tekrar kare yapıcak gibi. Jenerasyon gezegenlerin burç değiştirmeleri retroya girmeleri aldıkları açılar ülke bazında çok çok etkili olup gündemleri ellerinde tutarlar adeta. Geçen sene mart ayında saturn kova burcuna 1 derece giriş yaptı pandemi çıktı halk devlet eliyle evlere kapandı, retroya girdi tekrar oğlağa geçince yasaklar kalktı fakat tekrar ileri pozisyonda girince aralık ayında olanları biliyoruz anlatmama gerek yok.  Astroloji çok geniş bir daldır. Önümüzde temmuz dolunayı var lakin 8 ağustos yeni ayı bir fitili çekilmiş bomba gibi olucaktır. Etkileri ise türkiye haritasında 2. Evinde bir yeni ay gerçekleşicek aslan burcunda, tutulma anında güney ay düğümünün natal düğümlere apex oluşturuyor ve mars bir köşesinde kareye eşlik ediyor bu şu demek, geçmişteki yapılan bir anlaşmanın açığa çıkması ve mücadele edilmesidir gelecek için. Yeni ayda parasal gelirlerde yepyeni bir gündem başlıycak ve Venüs Satürn karesi ile nasıl bir başlangıç olacaksa artıkın ne yapıcaklarsa ellerinde patlıycak diyebilirim. Ortaklarından zarar etmek yine kandırılmak aldatılmak belgelerin çalınması hastalıkların patlaması yepyeni bir pandemi gelicek bile diyebiliriz tabi bunlar yeni ay başladığı gün oluşmaz bir hafta oynayabilir hatta bu yeni ayın etkisi daha uzun sürecektir çünkü ateş sabiti bir burçta gerçekleşiyor. Dini inançlar konusunda dahi kandırılmalar olabilir çocuk tacizleri kayıpları yaşanabilir tekrardan, 10 haziran güneş tutulması ile birleştirildiğinde haritalar maalesef tutulmadaki neptünü 150 lik yaparak tetiklediğini görüyoruz bu hastalık demektir, üstelik bulamıyacaklar neyden kaynaklı olduğunu aslında piyasada delta variyantı dolaşıyor fakat oda yalan kimse teşhis edemiyorki bu virusun ne olduğunu. Aşılar konusunda da hayal kırıklıkları yaşanabilir. Çünkü güneş tutulması 6 aylık etkisi vardır yani 6 ay içerisinde yaşanıcaktır yapılan yorumlar. Chironun natal haritada plütoyla kare olması apexin bir ucunda chiron bir ucunda plütonun olması diğer ucunda pallasın olması maalesef bu yorumu destekliyor. Kısaca özetle yaşanılacak yeni ay için herkes bireysel olarak dua ritüellerini eksik etmesin. Tabiki herkeste etki kötü olmayabilir herkesin haritası kendine özeldir, duanın zararı olmayacaktır. Ülke nezdinde diplomatik kandırılmalar yaşanılan para geliri krizleri, doğal afetler daha çok toprak kaymaları gibi öngörüyorum bu deprem olarakta olabilir sellerle de olabilir artık Jüpiter balıkta ve Venüs ile kare pozisyonda olduğu için, çocuklar ve bankalarla alakalı krizler değişimler yaşanabilir.  Ben yazıyla anlatımdan ziyade yayın yaparak daha iyi anlattığımı düşünüyorum J bireysel haritalarınızda aslan burcu hangi evde ise o evin konularında yeni gündemler oluşacaktır.

Hacamat ve sülük tedavisi uygulayıcısı olarak bu yöntemin sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Hacamat ve sülük geleneksel tıbbın ameliyat yöntemeridir ve ne zaman ameliyat gerekirse orda hacamat ve sülük uygularım. Tendon iltihabı yada kas sıkışması rahatsızlığı olanlarda sülük onları kortizon tedavisinden ve narkozlu ameliyattan kurtarıp sağlıklarına kavuşuyor. Atrofi olan kişilerde organı kurtarmak için yine sülük doktorlarımıza iş düşüyor ve organı kaybetmekten kurtarıyor. Tenisçi dirseği olarak bilinen hastalık yine sülükle çok kolay şekilde iyileşiyor. Göz kuruluğunda fito terapi baş tedavi olarak sülük vazgeçilmez bir yöntemdir. Kireçlenme olan heryerde kalp damar rahatsızlığı olan her durumda sülük muhteşem etkileri vardır. Özellikle basur, varis, varikosel gibi hastalıkta sülük tedavi edicidir. Hızlı çalışan troid rahatsızlığında hiç ilaca gereksinim duymadan tek başına sülük birebir şifa olucaktır.

Hacamat ile de ağrı olan durumlarda vücuddaki toksinleri atmak bedene oksijen sağlamak belirli tıkanıklıklarda hacamat ile şifa olucaktır, özellikle sırt omuz, omuzdan kollara doğru vuran ağrılarda hacamat birebir iyi gelip şifa olucaktır. Saçların özellikle önden dökülen durumlarda hacamatı tercih ederiz. Eroin bağımlılığını çözerken fitoterapi hipnoz ile destekleyip sonrasında yaşanılan bölgesel ağrılarda oradaki tıkanıklığı sıkışmış gazları çıkartmak için anında ağrıyan yere hacamat uygulayarak hastanın kolayca bedeninin temizlenmesini ve o süreci rahat geçirmesini sağlarız. Hacamat uzman ellerde uygulanmalıdır ve hacamatcı mizacı mutlaka bilmelidir, hacamatta çıkan kanı, bedende hangi hıltın baskın olduğunu  analiz edebilmelidir. Peygamber efendimiz (sav) ‘ayağı ağrıyan kına yaksın, başı ağrıyan hacamat olsun’ buyurmuştur.

Özellikle demevilerde fazla kan galebesinden dolayı baş ve boyun ağrıları çok yaşanır, hacamat bunlara şifadır, fakat sovda galebesi olanlarda ve ağır romatizması olanlarda hacamat uygulanması onların hastalığını artıracaktır, böyle bir vaka da depresyonlu birinde hacamat yaptırarak krizler geçirdiğini gördük. Bu rahatsızlıklarda önce bedenden sovda hıltını çözücüler kullandırdıktan sonra hacamat uygulandığında hastalıkları kalıcı şekilde iyileşir. Bu örnekte olduğu gibi hacamat şifadır mutlak gereklidir, fakat kime ne zaman, nasıl, ne için yapacağını iyi bilmek gerekir.

Uyguladığınız nefes terapileri ile doğru nefes tekniğini insanlara öğretiyorsunuz. Peki doğru nefesin vücudumuza olan etkiler nelerdir?

Doğru nefes yeni doğan bebeğin aldığı nefestir, göbeği nefesi alırken şişer, verirken iner. Peki bizler ne yapıyoruzda nefesimizi bozuyoruz diye sormamız gerekir, çünkü dünyaya gelirken Allah bizi 0 km herşeyi sağlam göndermiştir. Söyleyelim çocuklukta disiplinli olucaz diye çocukları korkutarak sevgisiz bırakarak maalesef çocuklarda bile ters nefes görüyoruz, ordan başlıyor nefes sorunları, ters nefes alan çocuk inatçı, isyankar, memnuniyetsiz ve mutsuz oluyorlar, bu hal üzere büyüdüğünde ergenlikteki isyanları öfkeleri birleştirdiğimizde, amacı sadece eğlence olan ama onuda bulamayan bir nesile dönüşüyor. Yetişkinlerde olan öfke sorunları, depresyon, özgüven eksikliği, antisosyal, ve kendini sevmeme beğenmeme olarak karşımıza çıkıyor, kansızlık, kan koyuluğu kalp çarpıntısı, hiperventilasi, panik atak gibi sağlık sorunlarıda oluşturuyor. Nefesi  doğru düzgün alamayanlar hemencecik konuşurken hemen kendini belli eder. Bazısı doğru nefes şeklindedir fakat çok sığ nefes alıyordur. Nasılki yazı yazmada nokta virgül vardır nefes alışveriştede noktası virgülü vardır. Notaları vardır. Herduruma ve kişiye göre nefes şekilleri ile oynanabilir, sınava girerken örneğin antistres nefesleri yapılır, iş başvurusu yaparken cesaret nefesleri yapılabilir gibi.

Doğru nefes alan kansızlık yaşamaz, doğru nefes alanın stresi olmaz, doğru nefes alan kabızlık yaşamaz, doğru nefes alan gerektiğinde çok rahat hayır diyebilir, doğru nefes alan öfkeli olmaz ani parlamaları olmaz, doğru nefes alanın  bereketsizliği olmaz. Ve en önemlisi doğru nefes alanın aurası tam olması gerektiği gibi olduğu için çevresine hep pozitifliği çeker. Doğru nefes ile zihin yorgunluğu   yaşanmaz sabah 9 da zihin nasıl ise gece 11 dede aynıdır, zihin yorgunluğu yaşanmaz. 

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

İnsan bedeni herdaim bir gelişim yenileme süreci içindedir, bedende bu kadar gelişim varken eğitimlerimizde gelişmelidir. Peygamber efendimiz sav ‘bir günü bir gününe uyan ziyandadır’ derken bunu kastetmiştir. Herdaim kendimizi geliştirme, tanıma, odaklı olmamızı arzu ederim, bu bencillik egoistlik değildir ince bir çizgi vardır aralarında. Egoist kendi aklını beğenir oysaki biz kendimizi hergün nasıl geliştirebilirize odaklanıyoruz. Bunu uygulayanın çevresinde seveni çok olur, derdi az olur, elalem kaygısı olmaz. Çevremde gördüğüm tüm sorunların ortak bir noktası var kendini sevmemek, organlarıyla barışık olmamak diyebilirim. Çoğu zaten kendinden geçmiş ya geçim mücadelesinde yada evlatlarına odaklı mutlu yada mutsuz oluyor. Bu yalnıştır kendini sevmeyen özünde kimseyi sevemez, sevmenin ne olduğunu anca kendimizi severek tanıyabiliriz. Eşini sevdiğini, evlatlarını sevdiğini iddia eden hastadır, kendini sevdiğinde etrafına olan sevgisinde samimi ve içtendir diyorum. Evlatlarımız onları sevdiğimizi görür ve bilinçaltına şu yerleşir, sen değersiz bi hiçsin önemli olan ailen ve yaptığın fedakarlıklar, fedakarlık yaptığın ölçüde sevgi almaya hak kazanırsın. Ne kadar acı değilmi neslimize ne aktarıyoruz!!! 

Her insanın çevresine aldığı kişilerin enerji uyumuna dikkat etmesini öneririm, bizim bir atasözümüz vardır bu konuda ‘bülbül güle karga çöplüğe götürür’. Bunu uygulamak için herkesin astroloji öğrenmesini arzu ederim, haritaların birbirine uyumuna bakılır ve ona göre arkadaşlık yapılır, karşımızdaki kişinin diyelim kaza olasılığı ile birleşiyorsanız onla beraberken hep aksilikler yaşanıcaktır. Karşıdaki kişinin para kazandırma zenginlik enerjisi var ise onla yaptığın arkadaşlıktada sende kazanıcaksın demektir. Bizler birbirimizin enerjisinden etkileniriz eğerki çevrende çok sorunun varsa bilki bu sorun senden kaynaklıdır, boşyere çevreyi suçlama. Kim şikayetçi ise sorun ondadır.  Astrolojik uyum çalışması tek eşlerde yapılmaz, herkesle ve herşeyle uyuma bakılabilir, aldığın eşyanın arabanın dahi uyumuna bakılabilir.

Tün bunları yaptıktan sonra neye ne kadar bedel ödediğimizi gözden geçirmeliyiz, çünkü kainatta bir sistem vardır bedel ilişkisi, neye bedel ödüyorsak ona düşkünleşiriz, bedeli alan taraf ise hergeçen gün zalimleşir. Herkes herşeyi bilir meseleyi uzman bilir derler, al-ver dengesini sadece maddiyatla ilişkilendirirler bu eksiktir, al-ver dengesi manevi boyutta da uygulanırsa hayatımız güzel olur, sorunsuz problemsiz bir hayat vaad etmiyorum elbetteki fakat başa gelen olaylara verdiğimiz ilk tepkinin doğru olması bizi kurtaracak ilkyardımdır. İlkyardımı öğrenelim diyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum herkese.

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles