spot_img

Fuat Uykan

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Fuat Uykan kimdir?

33 yaşındayım. Neredeyse 20 senedir kuaförlük mesleğindeyim. Yaklaşık 11 yılını kendi işletmem ve çalışanlarımla hizmet verirken; bir yandan da Türk kuaförlerine genç bireyler yetiştirerek yoluma devam ediyorum. Gündemi takip ederek sosyal projelere destek olup kuaförlük sanatına faydalı çalışmalarda bulunuyorum.

Son zamanlarda İstanbul kadın kuaförler cemiyetinde isminizden başarıyla söz ediliyor. Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz? Dinlemek isteriz.

Öncelikle ben kendi kabuğuna çekilen yöneticilerden biri değilim. Vizyon ve misyon olarak daima hedefleri ve çalışmaları olan bir saç sanatçısıyım. Sürekli bu mesleğe değer katmış büyüklerimle istişare ederek Türk kuaförünü nasıl bir adım öteye taşıyabilirim diye çalışmalar içindeyim. Bu sebeple çalışmalarım saha meslektaşlarımın dikkatini çekiyor ve olumlu geri dönüşler alıyorum.

İstanbul Kadın Kuaförleri Manikürcüleri Esnaf ve Sanatkârları Odası seçim çalışmalarına mevcut başkan ve başkan adayı olan A. Haydar Alkoç ile başladığınızı biliyoruz. Seçimleri kazandığınız takdirde İstanbullu kuaförleri neler bekliyor?

Bu yola çıkmamdaki en büyük sebep başkanımın hayat tecrübesine ve görüşlerine sonsuz güveniyor olmam. Tabii ki pandemiden dolayı yönetimin çalışmaları yarım kaldı. 3 yıldır görüşmeler halindeyiz. Var olan projeleri yeni fikirler ile birleştirerek daha güçlü bir şekilde geliyoruz. Meslektaşlarımız hiçbir şekilde karamsarlığa kapılmasın. Tam gaz güçlü cesur ve sahada çalışan başkan ve yönetimle İstanbullu meslektaşlarımızı kucaklayacağız.

Geçtiğimiz haftalarda Balkan ülkelerine bir ziyarette bulundunuz. Bu ziyaretten bizlere bahsedebilir misiniz?

Büyük projelerimizden bir tanesi de İstanbullu meslektaşlarımız sadece yurtiçi organizasyonlara değil yurtdışında ki çalışmalara götürmektir. 2022 sonlarında Uzakdoğu ülkelerinden birinden İKKMO’nin temsilcisinin de olacağı bir program hazırladık. 2022 yılının yaz aylarında çalışmalara başlayacağız. Bir de buna ek olarak başkanımla görüşerek Balkan ülkelerinden Sırbıstan’da bulunan Belgrad-Novipazar-Niş’te idareci meslektaşlarımla başkanımın izniyle bir görüşme gerçekleştirdim. Başkanımın fikirlerini de burada sundum. Hedefimiz Balkanlarda bir iddialı bir çalışma yapmak.

Siyasi partilerle son zamanlarda iletişim halinde olduğunuzu görüyoruz. Siyasi partilerden kuaförlük mesleği adına beklentiniz nedir?

Ben bu yola çıkarken en başta bir cümle kullanmıştım; “Bizde artık klasik seçim vaatleri olmayacak” Meslek odaları ne yazık ki yalnızlığa terk edilmiş bir halde. Siyasiler ve kuaförler odası olarak artık bunun önüne geçmek zorundayız. Uzlaşmacı bir yapıya sahip olduğumdan dolayı var olan bazı kutuplaşmaları ortadan kaldırmak için bu yola çıktım. Kuaförlük mesleğinin ilerlemesi adına bütün siyasi partilerle iletişim halinde olmak istiyorum. Çıktığım bu yola başarı kazanacağıma olan inancım da tamdır.

Son olarak size inanan destek olan meslektaş ve dostlarınıza ne söylemek istersiniz?

Değerli meslektaşlarım ve dostlarıma çağrım; tecrübe ve genç beyinlerin toplandığı fikirlerin birleşeceği yerde duruyoruz. Bu yüzden bize güvenebilirler. Başkanımızın engin bilgisi genç fikirlerle birleşerek yönetimin daha faydalı olmasını sağlamıştır. Pandemiden dolayı yarım kalmış projelerin daha da geliştirerek yol alıyoruz. Güçlüyüz ve ‘önce meslektaşlarımız’ diyerek ilerliyoruz. Öncelik Türk kuaförlüğü sonra Türk gençliği ve meslektaşlarımızın kazancı olacaktır. Saygılarımla.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles