İrem Nur Özyol

Merhabalar, ben İrem Nur Özyol Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi kurumunda psikoloğum. Psikoloji zihinsel süreç ve davranışların bilimsel çalışmalarını içeren bir akademik ve uygulamalı bilim dalıdır. Psikoterapi , olumlu bir değişim yaratmak için tasarlanmış bir tür iletişim olarak görülebilir. Daha iyi hissetmenin yanı sıra ,terapiye gelen hemen herkesin başka bir şey getireceğine inanıyorum : kendi sorunlarının çözümünün tohumlarını. TED üniversitesi İngilizce psikoloji bölümünü %50 burs ile bitirdim. İletişim Kritik ve Medya Çalışmaları üzerine Ted üniversitesinde ek dal yaptım. Bitirme tezini kişilerarası Stres: Çocukluk Travmalar, olumsuz Bilişler, Güvensiz Bağlanma ve Depresif semptomlar üzerine tamamladım.

Stajımı İstanbul’da otizmli çocuklarla karma eğitimin bir arada bulunduğu bir anaokulunda çocukların kaynaştırılması üzerine çalışmalar yaparak tamamladım. Adnan Menderes Üniversitesi onaylı objektif testler sertifikasının uygulayıcısıyım ( Catell 2-A ,Gessel Testi,Peabody resim eşletirm .Yıldız Teknik Üniversitesi Aile danışmanlığı Eğitimimi tamamladım. Aile danışmanlığı yapmaktayım. Genel olarak çalışma alanlarım Aile Danışmanlığı, Evlilik ve Çift Danışmanlığı, Kaygı Bozuklukları, Panik Atak,Kayıp ve Yas, Yeme bozuklukları ,Davranış Bozuklukları gibi bir çok konuyu kapsayan alanda danışmanlık hizmeti veriyorum. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimim halen devam etmektedir. Daha önceden danışmanlık merkezinde hizmet vermekteydim. Akademik hayatımı yüksek lisans eğitimiyle devam ettirmek bilimsel araştırmaların geliştirilmesine katkı sağlayarak ilgilendiğim alanlarda daha çok araştırma yapmak istiyorum.

NARSİST EBEVEYN VE ÇOCUKLARI

Narsizm, günümüzde hala araştırmaların sürdüğü literatürde bir kişilik özelliği olarak ele alınmaktadır. Addelhort ve golben ailenin çocuğa yönelik davranışlarının, sosyal çevrenin, medya yüklemesinin ve çocuğun kendisine aldığı rol modellerinin etkisiyle mükemmeliyetçilik algısının çocuğa küçük yaşlardan itibaren aşılandığı söylemektedirler. Çocuklarda oluşan mükemmeliyetçilik algısının narsistik kişilik özelliğine sahip ebeveynler tarafından aktarıldığı düşünülmektedir. Çocuk Sosyal ve duygusal gelişimi doğrultusunda aktarılan duyguları ve düşünceleri ileriki yaşamında hissetmektedir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles