spot_img

Naile Bulut

Naile Bulut kimdir sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Selam 1977 Ankara doğumluyum. İçe kapanık sessiz bir çocukluğun içerisinde resim hayatımın her anında kurtarıcı gibi yanımdaydı kalem ve kağıt şimdi olduğu gibi o zamanlarda hep vardı.

Mesleğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çocuk gelişimi dalında sınıf öğretmeni olarak başladığım masalım; kurum işletmeciliği ile ilerlerken kendime aldığım eğitimlerle seramik dalında buldum, sonrasında farklı okul ve atölyelerde branş öğretmeni olarak çalıştım ve halen de aktif olarak devam etmekteyim. Çocuk resimleri analizi adı altında aldığım eğitimlerle de resmi nasıl doğru okuyacağınızı öğrendiğimde resmi olan sevdam daha da arttı.

Tasarımcı kimliğiniz böyle mi oluştu?

Aslında öncesinde belirttiğim gibi çocukluktan gelen ilgim ve duyduğum haz beni tasarımlarımı İnsanların istekleri doğrultusunda satışını yaptığım bir sektör içerisine aldı. Seramiği diğer Güzel Sanatlar dalından ayıran, bu sanatı sizin gibi bazı insanlar için özel kılan şey nedir.?
Önce Seramik nedir onu belirteyim; Kil, toprak elementleri tozlar ve su karıştırılarak elde edilen malzemedir. Resim ve seramik aynı kulvarda görünüyor olsa da tek farkı seramik dediğimiz özünde kil ve çamuru barındıran o enfes Narin dokuya insanın ruhsal dünyasını özgürce yansıtıp somut bir şekilde ortaya çıkarabilmesidir diyebilirim.

Bu sanatı sizin gibi bazı insanlar için özel kılan şey nedir?

Hele ki en son finalde ortaya çıkan objelerin değeri paha biçilemez. Seramik kısmının çocuklarla olan bölümüne gelmek istiyorum. Artık toprağa bile dokunamadıklarımız şu günlerde okullarda verdiğimiz seramik dersi gerek fiziksel gerekse ruhsal gelişimlerinde büyük rol oynuyor. Ruhsal olarak kendini ifade edebilme, Güven, özgürlük, keyif, özsaygı ve farkındalıklarını artırmaya katkı sağlarken fiziksel olarak da ellerinde ne kadar güçlü bir alet olduğunu keşfederken, El kol kaslarını kullanma, motor becerilerinin gelişmesine olanak verir.


Peki Naile Bulut bunların haricinde neler yapar biraz onlardan bahsedebilir misiniz?

Peki Naile Bulut bunların haricinde neler yapar biraz onlardan bahsedebilir misiniz.?
Şu an İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini sanırım en iyi kullanan daha doğru bir ifade ile lehine çevirenlerdenim. Hayatıma kundalini ve Yin yogayı olarak ruh beden zihin ortaklığını sağlarken, nefes ile ilgili eğitimlerimiz de tamamlayarak nefes koçu olmanın keyfini yaşıyorum. Hala devam eden meditasyon koçluğu eğitimimde bulunmakta. Öğrenmeye, bilgiye ihtiyaç duyan ve bunlardan çok keyif alan birisi olarak sanırım bilgi hep hayatımın vazgeçilmezi olacak.
Bana vermiş olduğunuz bu fırsat için sonsuz teşekkür ederim

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles