spot_img

Tinker Wendy Bell – Styling nedir?

TinkerWendy Bell kimdir?

TinkerWendy Bell hayal ve mucizelerin evrende de olabileceğine inanan ve ışıltısını elinden geldiğince yansıtmaya çalışan bir bakıştır. Tasarladığı ve ilham aldığı başlıca kaynak ışık ve dönemlerdir. Tasarlamaya çalıştığım her kombinde önceki dönemlere ait izleri günümüz modasıyla kombinlemeye çalışırım. Bu sayede yavanlığını ve sıradanlığını kaybeder ve bir şahesere dönüşürüz. Tasarılarımın çoğuna ilham aldığım sanatçıların müziklerini eklerim. İçi boş olan hiçbirşeyden hoşlanmam. Olabildiğince donanımlı hale getirmeye çalışırım ki doğru noktaya ulaşabilelim. Sizlerin aracılığınızla da bazı eksikleri okurlarınız ile de paylaşmak isterim.

Styling nedir?

Günümüz toplumunda gitgide artış göstermekte olan ve her popülerleşen meslek gibi yanlış kişilerin elinde mahvolan bir meslek dalıdır.

Bunu neden söylüyorum. Stil yaratmak butiklerden mağazalardan sadece ürün toplayarak modellere giydirmek değildir. Nacizane fikrimi söylemek isterim. Kimseyi kırmak istemem. Tabiki bu yöntemde kullanılabilir. Ama yeterli değildir. Benim kendimce oluşturduğum bir yöntem var. Bu tüyoyuda okurlarınız ile paylaşmak isterim. En azından bu meslek hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere ışık tutmuş oluruz.

  1. Bir konu öykü belirleme
  2. Konuya, hikayeye uygun mekan bulma
  3. Modeli bu öyküye uygun seçme
  4. Bu koşullar sağlandıktan sonra elbise seçimleri, ağırlıklı olarak hangi tonlar kullanılacağı, modelin saçı, makyajı uyum içinde olmalıdır. Bazen modele bir saten örtü bile yeterli gelebilirken, bazen bunun tam terside olabilir.
  5. Bütün bu belirlemelerden sonra fotoğraf sanatçısı , stil danışmanı ve modelimizin tek yapacağı şey hikayeyi içlerinde yaşamaktır.
  6. Bu söylediğim 5 maddeyi sağlamayı başardığınızda ortaya gerçek bir sanat eseri çıkarmış olursunuz. Bu uyumun bir eseridir.

Tüm okurlara Sevgiler.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles